На КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» говорять про загрозу проведення опалювального сезону — Новини Черкащіни


29 вересня 2021, 13:18

Сьогодні КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» в критичному фінансовому стані. Через зростання цін на газ різниця в тарифах до кінця року складає більше 132 мільйонів. Підприємство попередило міську та обласну владу про кризу.

Черкаський виконком мав затвердити ціни на тепло для населення, підприємств та організацій, але міський голова Черкас не підписав таке рішення виконкому, тож сьогодні на комунальному підприємстві відбулося засідання кризового штабу за участі керівників структурних підрозділів. Запрошені на засідання заступники міського голови Черкас не прийшли…

– Тарифи нам не підвищили. А різниця в тарифах до кінця року складає 132 мільйони 700 тисяч. По населенню більше 43 мільйонів, по бюджетних установах більше 57 мільйонів і по іншим – більше 32 мільйонів… – роз’яснив директор комунального підприємства Павло Карась. – Робота підприємства в таких умовах практично неможлива.

На засіданні кризового центру вирішили написати лист на власника підприємства – Черкаську міськраду про виділення різниці в тарифах. Повідомлення про загрозу економічної безпеки і загрозу проведення опалювального сезону надати виконавчому комітету Черкаської міськради, Черкаській облдержадміністрації, обласному департаменту ЖКГ та службі безпеки України.

Також працівників підприємства буде повідомлено про істотне погіршення умов праці, а саме з 1 грудня перехід на 4 денний робочий тиждень.

Починаючи з цього місяця припиняються виплати всіх преміальних та стимулюючих виплат, навіть тих, що передбачені колективним договором. Немає тепер коштів на виплати зарплат, тож скорочення робочого часу — вимушений крок, який не буде застосовуватися, коли підприємство отримає тариф чи різницю в тарифах. Окрім того, доведеться припинити всі інвестиційні роботи. Але 4-денний робочий тиждень не поширюється на операторів котелень, а також працівники аварійно-диспетчерської служби. У планах підприємства також виключити гарячу воду. Це може зекономити до 30 мільйонів гривень.

– Уряд підписав нову галузеву угоду, де йдеться про нову зарплату. А ми і стару не можемо платити! Окрім того, прошу надати в міськраду повідомлення про неплатоспроможність Черкаситеплокомуненерго відповідно до Закону «Про банкрутство». А наказ про доплати і про скорочення робочого тижня має бути виданий і діятиме тимчасово до подолання кризи на підприємстві. Також профспілка має повідомити працівників. Я буду діяти строго у відповідності до закону, — каже Павло Карась.

Він нагадав, що в четвер буде міська сесія і там резервують на опалення на бюджетні установи 23 мільйони, а розмір бюджетної допомоги підприємству нуль…

– Як я розумію, міська влада просто не хоче йти на непопулярні рішення, адже і Всеукраїнська влада пообіцяла не підвищувати тарифи. Але ж це просто слова. Насправді ситуація дійсно критична. У нас нема іншого шляху, ніж підняти тариф чи різницю в тарифах. Бо запас міцності не дозволяє нам дійти до Нового року. Він дозволяє, можливо, прожити два місяці… – зауважує Павло Карась. – Я учора говорив з Кривим Рогом і Кременчуком. У них вже нуль по наповненню коштами…Їм заблокували всі рахунки… У Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Львові сотні мільйонів міста компенсують підприємствам, щоб не було підняття тарифів… А як в нас? Припускаю, у нас умовно змінну частину тарифу буде забирати Нафтогаз, а ми маємо вижити на умовно постійній частині тарифу і на абонплаті…

Джерело

Previous post У ДТП неподалік Черкас постраждали четверо людей — Новини Черкащіни
Next post На Черкаському книжковому фестивалі відбудеться презентація наукових праць тематики Голодомору — Новини Черкащіни

Добавить комментарий