На СЕМЗ монумент «Батьківщина-Мати» відливали 2 роки

Деталі

А чи знаєте ви, що монумент «Батьківщина-Мати», який височить на Пагорбі Слави у Черкасах, був відлитий на нашому Смілянському електромеханічному заводі?

 

Як пригадують на цьому підприємстві, монумент планувалося відкрити на 30-річчя Перемоги, але встановили до цієї дати тільки гіпсову модель, пофарбовану під бронзу.
Водночас на ПАТ «НВП« СЕМЗ », на той час Смілянський електромеханічний ремонтний завод імені Т.Г.Шевченка, надійшло замовлення на виготовлення 11 метрової статуї.
Ніхто з довколишніх підприємств за таке замовлення не взявся, пригадують на підприємстві, оскільки робота ця була трудомістка й тривала. Але ми труднощів не боялися ніколи. І закипіла робота. Керував процесом Володимир Георгійович Годкевич, тодішній начальник ковальсько-ливарного цеху. Пізніше за заслуги перед нашим містом його назвали почесним громадянином Сміли.

 

Робота по виготовленню монументу велася на СЕМЗ цілих 2 роки, з 1975 по 1977. Монумент відливали частинами, а після безпосередньо на місці установки зварювали.
Ось так, підсумовують на Смілянському електромеханічному заводі, наші фахівці завжди були універсальними — хоч двигун відремонтувати, хоч статую відлити.

scroll back to top

Previous post В Орловці вщент вигоріла автівка | Новони Черкащіни — огляд політики
Next post За вчора в області захворіло на ковід 310 людей, по країні – 9058

Добавить комментарий