На Смілянщині підпалювачі сухостою наробили горя

Деталі

На Черкащині не вщухають пожежі. Суха рослинність горить у кожному районі області. Для службовців 12-ї державної пожежно-рятувальної частини, яка дислокується у Смілі ці дні стали не лише пекельними, а й трагічними.

Рятувальники не встигають повертатися з одного виклику, як уже летять на наступний. Так, ліквідовуючи один із таких підпалів сухостою, загинув пожежник зі Сміли, капітан служби цивільного захисту Віктор Король.

 

 

За життя Віктора боролися кілька годин і його колеги, і фельдшери «швидкої», проте, на жаль, медики констатували смерть.

Але ж у цієї трагедії є винний, той, хто прийшов із сірниками і підпалив те, що здавалось їй чи йому не гарним. Тут загинула людина і всі усвідомлюють, що це трагедія. Але скільки гине ще живого, коли отакі горе-господарі вирішують так «привести до ладу» якусь територію.
У суботу, 8 березня, теж горіло добряче на території села Костянтинівка. Хтось підпалив і втік, а місцеві та рятувальники не мали спокою. Бо вогонь підступав і до людських помешкань. А повітря заполонив їдучий сморід та дим. Пожежа охопила великі площі.

 

Заборона спалювання сухої рослинності діє завжди. Бо щорічно, під час підпалу сухостою, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів, нагадують постійео рятувальники.
Спалювания листя та сухої трави, очерету становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.
Згідно з чинним законодавством, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якох штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:
від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн);
від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15 300 грн до 21 420 грн).
До Кримінального кодексу України внесено зміни, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, додано і «навмисні підпали», зокрема й сухої рослинності. Такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

scroll back to top

Previous post Область приймала чемпіонат України з таеквон-до І.Т.Ф.
Next post У Черкасах вшанували пам’ять Тараса Шевченка — Новини Черкащіни

Добавить комментарий