На Уманщині підприємці масово завищують ціни на соціально значущі продукти | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

На Уманщині працівники Держпродспоживслужби провели моніторинг об’єктів торгівлі та виявили масові факти завищення цін на соціально значущі продукти. Всього проведено майже 2 тисячі моніторингів і виявилося, що у кожному шостому випадку є порушення закону.

Лише в березні здійснено моніторинг цін у 394 об’єктах торгівлі, аптеках та АЗС. Перевищення цін виявлено у кожного п’ятого суб’єкта господарювання.

Порушення виявили у двох третинах перевірених об’єктів на території Бабанської територіальної громади, у кожного другого суб’єкта – Ладижинської та Монастирищенської, у кожного п’ятого – Уманської громади.

За видами продуктів виявлено перевищення торгівельної надбавки на борошно пшеничне, олію соняшникову – 21,0%, батон – 17,0 %, хліб житньо-пшеничний – 16,7 %, молоко пастеризоване 2,5% – 14,0%, яйця курячі категорії 1С – 9,2%, тушки птиці – 4,9%.

Вище районного показника ціна на борошно пшеничне (20,69 грн.) – у закладах торгівлі Бабанської,  Ладижинської, Дмитрушківської, Паланської, Уманської територіальних громад, вермішель (33,04 грн.) – Монастирищенської та Дмитрушківської, хліб житньо-пшеничний (32,69 грн.) – Бабанської, Паланської, Уманської, батон (36,4 грн.) – Уманської, Жашківської, Ладижинської, Монастирищенської, крупу гречану (72,41 грн.) – Паланської, Дмитрушківської, вівсяну крупу (35,47 грн.) – Уманської, Жашківської, Паланської, Дмитрушківської, тушку курячу (78,28 грн.) – Христинівської, Жашківської, Уманської, Бабанської, молока пастеризованого 2,5% жирності (35,54 грн.) – Ладижинської, Паланської, Монастирищенської, Уманської громад.

Матеріали щодо результатів моніторингу фахівці подали в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За інформацією Уманського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області

Previous post Черкаські акробатки здобули медалі на обласному чемпіонаті
Next post Директорка клініки у Золотоноші допомагала чоловікам виїжджати за кордон | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий