«Наголосував»: кандидат з 197-го підтримав резонансне рішення | Новони Черкащіни — огляд політики

Провладний кандидат з 197-го округу підтримав резонансне рішення про можливість концесії в обласному онкодиспансері.

Про це свідчать дані поіменного голосування.

Голос депутата облради Євгенія Курбета, який заявив про бажання балотуватися у Верховну Раду, став вирішальним. Суперечливий проект рішення набрав мінімально необхідну підтримку — 33 голоси. Тепер, виконавчий апарат обласної ради протягом місяця, має зробити аналіз пропозиції про можливість концесії в онкодиспансері. 

Мова йде про лінійний прискорювач який необхідний Черкаському обласному онкодиспансеру для ефективної радіотерапії хворих. Впровадження нового обладнання шляхом концесії просуває переформатована більшість облради (“Слуга народу”, “Європейська солідарність” та “За майбутнє”) під наглядом голови ОДА Олександра Скічка. 

Виконавчий апарат, ще до голосування, вже робив відповідний аналіз можливості концесії на пропозицію фірми ТОВ «Хелскер солюшн” та прийшов до висновку про недоцільність державно-приватного партнерства у формі концесії. 

Тезово викладемо лише найголовніші застереження: 

1. Концесіонер не має власних достатніх коштів для реалізації проекту і планує залучати кредитні кошти.

2. Заявлена вартість послуги є суттєво дорожчою за ціну комплексу радіотерапії яка визначена НСЗУ — 82 і 54 тис. грн. відповідно.

3. Заявлений дохід концесіонера має зростати щорічно, від 4,29 млн. євро в перший рік концесії — до 9,3 млн. євро в п’ятнадцятий рік концесії (всього 104,57 млн. євро). 

4. За наявності ризиків, буде здійснюватися їх оцінка та розподіл між партнерами шляхом залучення коштів обласного бюджету.

5. Завершення проекту не передбачає залишення онкодиспансеру обладнання для самостійного використання.

6. Фактично концесіонер планує виступати підрядником онкодиспансеру у наданні медичної послуги. А державним партнером з обласного бюджету має бути сплачено кошти визначені концесіонером які недоотримані від НСЗУ за програмою медичних гарантій.

Незважаючи, що офіційна компанія на окрузі стартує з початком осені, штаб кандидата вже розгорнуто та триває активна робота. За даними ЗМІ, Євгеній Курбет є попередньо узгодженим кандидатом від влади на окрузі. 

Нагадаємо, Євгеній Курбет вже балотувався до Верховної Ради по 195 окрузі у 2019 році як самовисуванець та поступився представнику “Слуги народу”. Тоді він виступав у якості лідера громадської ініціативи “ЛАД”, під брендом якої виборці округу відчули виборче піклування у вигляді концертів, свят, соціальних та медичних послуг тощо. Із завершенням виборчої кампанії завершилася і активна діяльність названої громадської ініціативи.  

Джерело

Previous post «Слуга народу» визначилася: земля собі та сину і недодеклароване люксавто | Новони Черкащіни — огляд політики
Next post «Слуга народу» і «ЄС» разом, — в Черкаській облраді нова більшість | Новони Черкащіни — огляд політики

Добавить комментарий