Навчання після оптимізації: у селі на Канівщині закрили школу (відео) — Новини Черкащіни


20 вересня 2021, 15:30

Школу у селі Кононча Канівської громади закрили у червні 2021. Дітям та вчителям запропонували перейти у школи села Межиріч, Хмільна чи в місто Канів. 25 дітей та четверо педагогів після закриття Конончанської школи розпочали навчальний рік у Хмільнянському ліцеї Канівської громади.


Про це розповіла Суспільному розповіла начальниця відділу освіти Канівської міської ради Надія Голда.

– Коли в класі сидить п’ять учнів, то зрозуміло, що дітям вже нецікаво. Їм хочеться, щоб були більші класи, щоб були гуртки, спілкування, – розповіла вчителька української мови та літератури Ольги Волощенко, яка перейшла працювати у школу в Хмільному.

Вчителька вдруге змінила школу через оптимізацію. Жінка розповіла, що дуже шкода закритої школи:

– Було дуже боляче. Маленька школа – це маленька сім’я. Діти звикають до вчителя, і зміни ці болючі. Але ми розуміємо, що більша школа – більше можливостей. Взагалі колектив тут дуже хороший, прийняли нас тут із радістю.

У новій школі Ольга Волощенко навчає трьох учнів-шестикласників, яких навчала раніше у Конончанській школі. Серед них – Максим Сігорський:

– З нашого класу в цю школу зі мною перейшли Маргарита і Вадим. Інші однокласники поїхали вчитися хтось у Канів, хтось в Межиріч. Мені тут краще: більший колектив, нові друзі, – зазначив школяр.

Однокласниця хлопчика Маргарита Карнадська зазначила, що до школи у Конончі було ближче добиратись, тепер доводиться вставати раніше:

– Щоб добратись до школи в Хмільному, я встаю на пів години раніше. З усіх вчителів мені знайома була тільки одна – вчителька української мови та літератури.

Зі слів школярки Софії Лисенко, відколи в їх школу перейшли новенькі, клас став більшим і з’явилося більше друзів:

–Зараз у нас у шостому класі навчається десятеро учнів. Мені це подобається – стало більше друзів. Я вважаю, що їх треба підтримати, з ними подружитись і розповідати, показувати їм все тут.

Десятикласник Ігор Кобзар розповів, що хоч і знав усіх однокласників у новій школі, все одно хвилювався:

– У перший день було незвично, хвилювався, а на другий вже нормально почувався. Мене сприйняли з радістю, з цікавістю, ніхто не виганяв.

Нині найбільший клас у школі налічує 17 дітей, а найменший – дев’ять:

– Зараз діти ще адаптуються, ми їх поки не навантажуємо. Вони ще себе, може, ніяково почувають, оскільки змінилися вчителі, але, думаю, протягом вересня-жовтня, вони повністю адаптуються, і все буде добре. Вчителів я прошу дати дітям змогу влитися у шкільний колектив, щоб вони могли відчувати себе повноцінним членом команди, – розповіла директорка Хмільнянського ліцею Ольга Пустовойт.

Мама двох учнів Тетяна Василега розповіла, що засмучена закриттям Конончанської школи:

– Мої діти нині навчаються у двох різних закладах. Живемо біля школи, а мусимо їздити в інші. Хоч ті школи гарні, і колективи теж, але для кожного села добре, коли є своя школа.

44 учні ліквідованої Конончанської школи перейшли на навчання до Канева, Межиріча та села Хмільна.

– Коли у класі є лише троє-п’ятеро дітей з одного села, з однієї вулиці, вони звикають один до одного. Потім їм складно, коли потрапляють у великі колективи, де треба відстоювати своє право на життя. Якби зберігся Конончанський навчальний заклад, то дитина нам би обходилася у 200 тисяч гривень на рік. На такий же період у школі №4 дитина обходиться у дві тисячі, – розповіла Надія Голда.

З її слів, приміщення Конончанської школи залишається комунальною власністю громади, нині вирішують, хто там працюватиме.

У 2020-2021 навчальному році на Черкащині закрили 16 шкіл, ще 82-ом понизили ступінь. У 2019-2020 оптимізували 43 заклади: три ліквідували та в 36 понизили ступінь. За словами очільника Обласного управління освіти Валерія Данилевського, врятувати малокомплектні школи може поліпшення демографічної ситуації та повернення молоді до села.

03908803ea39fb8d

02d0ab17d7230c91  

Ірина Філенко

Джерело

Previous post У Кам’янці освячено новозбудований Петро-Павлівський храм (фото) — Новини Черкащіни
Next post У Черкасах установлять дорожні знаки за проханнями містян — Новини Черкащіни

Добавить комментарий