Немає міграційної активності дітей на Черкащині, – експертка у сфері дитинства Людмила Волинець — Новини Черкащіни


21 вересня 2022, 22:09

Шосту частину населення до 24 лютого складали в Україні діти (напередодні війни було сім мільйонів дітей – віком від 0 до 18 років). Сьогодні понад 2 мільйони евакуювалося за кордон, більшість переселенців всередині країни (понад 4 мільйони дітей) перебувають в західній Україні. Про це повідомила сьогодні експертка у сфері дитинства Людмила Волинець у рамках інтерв’ю, організованому Українським кризовим медіа-центром.

– Війна – річ надто небезпечна для дітей. Щодня є поранені, постраждалі, про це інформує Генпрокуратура. Загалом, складно діти евакуюються, складно адаптуються. Вони мають свої особливості переміщення. У цілому регіони в Україні можна поділити на такі, що не мають великої міграції населення (це, наприклад, Черкаська та Полтавська області), такі, що мають високу міру міграційних настроїв (наприклад, східні області) і третя група областей, які приймають евакуйованих (насамперед, західні області), – зазначає Людмила Волинець.

За її словами, відповідно, всі області мають різні потреби. Також, якщо поділяти Україну на регіони, то треба враховувати і окуповані території…

– Одна з дискусій, яка почалася в Україні від самого початку повномасштабного вторгнення, що країна призупинила процес усиновлення. Чому? Бо в нас почалися дуже активні евакуації дітей. Адже частина територій була охоплена бойовими діями. Інші регіони приймали велику кількість дітей, а дитині, яка переміщається, їй важко організувати процес усиновлення. І тому приблизно 4 місяці процеси усиновлення були майже призупинені. Буквально в серпні уряд країни прийняв постанову про особливості усиновлення під час воєнного стану і цей процес потрохи відновлюється. Хоч по факту ніколи процес усиновленян не був зупинений аж до нуля. Бо це процес складний, ніколи він не був простим. І тому були справи про усиновлення, які розпочалися ще до повномасштабного вторгнення. До слова, станом на кінець липня в країні було усиновлено 427 дітей. Зараз, якщо судити за обсягами, то можна вважати, що за цей період маємо десь 520-530 дітей. Загалом, на усиновлення в умовах війни зареєструвалося 22 тисячі українських родин, – зазначила фахівець.

За словами Людмили Волинець, найкраще дітей усиновлювати родичам.

– І заклик: давайте усиновлювати дітей – це хибний заклик. Бо в дітей, як правило, є родичі. І вони мають насамперед усиновлювати діток. Крім того, матимемо новий виклик для України – це зростання кількості вдів з дітьми, – тому маємо врахувати це, передбачити фінансову допомогу, — каже фахівець.

Детальніше Людмилою Волинець говорила про наших спільних “державних” дітей-війни – про посиротіння та усиновлення під час війни; про нові процедури влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання; про дітей без підтвердженого статусу сироти, про примусову депортацію та про інші болючі питання.

Джерело

Previous post Вихованці КДЮСШ «ВУЛКАН» привезли нагороди з Будапешту — Новини Черкащіни
Next post У Черкасах відзначили Міжнародний день студентського спорту — Новини Черкащіни

Добавить комментарий