Очікується сонячна і суха погода

Деталі

 

З початку вересня переважала прохолодна з дощами погода. В окремі дні середньодобова температура знижувалася до жовтневих 8-9º тепла, а опадів випало на заході області 15-33 мм, або 30-60% місячної норми, на решті території 40-55 мм, а це майже місячна норма. Причина — меридіональні синоптичні процеси.
Але, зазначає головний синоптик області Віталій Постригань, в минулі вихідні вересня, завдяки черговому атлантичному циклону, в нашому краї потеплішало: температурний фон підвищився до 15-16º, що більше відповідає літньому режиму, з денними 18-20º тепла.
Чого ж чекати далі, каже пан Віталій. За його словами, наразі ініціатива в атмосфері перейшла скандинавському антициклону, названий німецькими синоптиками «LIOBA». Він розвернув атмосферні течії над нашим регіоном із теплих західних на холодні північні, тому показання термометрів будуть досить стриманими, всього 10-15º тепла. В нічні години, при проясненнях, температура 1-6º тепла, місцями у понижених формах рельєфах на ґрунті можливі заморозки 0-3º.
«Тож, на поточному тижні очікується спокійна, переважно сонячна і суха погода, що безумовно порадує комфортом і стабільністю. Звертаємо увагу, що умови для розсіювання шкідливих домішок в атмосфері знову дещо погіршаться», – наголошує Віталій Постригань.
За попередніми оцінками, блокуючий антициклон «LIOBA» збереже домінування в атмосфері до 5-6 ЖОВТНЯ.
«Тож милуємося чарівною порою теплої осені, неймовірною красою дерев та квітів. Адже восени в них зібрано дуже багато фарб і відтінків», – підсумовує Віталій Постригань.

scroll back to top

Previous post В Городищі задушеного чоловіка знайшли у річці | Новони Черкащіни — огляд політики
Next post Сміттєзвалище у Смілі – переповнене

Добавить комментарий