ОДА ініціює боротьбу за покращення екології річок

Деталі

 

Цвітіння, замулення, масова загибель риби – така нині реальність водоймів нашої області. Тож про те, яких кроків варто вживати, аби зберегти та покращити екологію регіону, йшлося на недавній колегії обласної державної адміністрації.
Про це повідомляють в облдержадміністрації.
Як наголошує голова ОДА Олександр Скічко, серед приин екологічних проблем із річками нашого краю – не лише зміна клімату, але й регулярне скидання неочищених стоків підприємствами та неефективна робота деяких контролюючих органів.
«Це ненормально, коли більшість справ екоінспекції «розсипаються» в судах, коли вона звітує про сотні мільйонів завданих збитків, а де-факто з порушників стягують мізер», – обурюється голова ОДА Олександр Скічко.
За його словами, серед подальших кроків черкаської обласної влади по вирішенню екологічних проблем краю – звернення до Кабміну, Міндовкілля та профільного Комітету Верховної Ради України стосовно можливості фінансування об’єктів комунальної власності за рахунок Державного фонду охорони навколишнього природного середовища та посилення відповідальності й контролю за дотриманням законодавства у сфері водних ресурсів.
Водночас спільно з Черкаським управлінням захисних масивів дніпровських водосховищ область буде звертатися до Держводагентства України та ДП «Укргідроенерго» щодо здійснення додаткових попусків води через гідротехнічні споруди Канівської ГЕС, а Держекоінспекція Центрального округу спільно з Головним управлінням ДПС у Черкаській області опрацюють питання щодо можливостей збільшення надходжень до місцевих екологічних фондів.
Також вже найближчим часом на Черкащині проведуть засідання робочої групи з координації дій щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів та островів для загального водокористування на території області. А органи місцевого самоврядування мають вирішувати питання щодо впорядкування меж водоохоронних зон і розробку проєктно-кошторисної документації щодо реконструкції чи будівництва очисних споруд.
«У кожній громаді має бути створена робоча група щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до водних об’єктів. Також чекаю щоквартального звіту, а головне – результативних дій», – підсумував Олександр Скічко.

scroll back to top

Previous post Ще більше: смілянський міський ЦНАП тепер надає 373 види послуг
Next post Депутати хочуть посилити і підвищити штрафи за неправильне паркування у Смілі

Добавить комментарий