Одне з підприємств Черкас генерує електроенергію для власного використання та продаж — Новини Черкас за сьогодні


в Новини

20.02.2024

Комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго» додатково встановлює шість когенераційних машин, які отримало від США.

Про це повідомили в пресслужб Черкаської міської ради.

Завдяки такому обладнанню підприємство генерує для власного використання та продає на ринок електроенергію. Це прибуток підприємства, який дозволяє проводити модернізацію обладнання та частково здешевлювати собівартість послуги теплопостачання. Але, окрім самого обладнання — когенераційних машин, важливе й уміння працювати на ринку електроенергії.

— Продаж електричної енергії та робота на ринку електричної енергії — основна додаткова діяльність та значна частина інших доходів нашого підприємства, — пояснює директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась. – Ринок електричної енергії — це як біржа, туди виробники продають вироблену електричну енергію. Кожну годину є своя вартість електроенергії, яка визначається попитом і пропозицією. І кожну годину треба приймати рішення: чи самому генерувати електроенергію і продавати її, чи вигідніше в цей момент купити її на стороні. Складна досить система, але це нам дозволяє заробляти додаткові кошти — при чому значні!

Підприємство вже має п’ять когенераційних машин і зараз додатково встановлює шість, які отримали від США як технічну допомогу. В Україні небагато підприємств, які мають подібний досвід роботи.

Previous post Житель Черкас порушив комендантську годину, намагався втекти від патрульних та мав наркотики — Новини Черкас за сьогодні
Next post Завтра жителі Умані проведуть в останню путь Героя, який віддав своє життя за волю України — Новини Черкас за сьогодні

Добавить комментарий