
Деталі
На сесії Смілянської міської ради депутат Рамазан Таібов озвучив звернення до керівництва міста та своїх колег щодо встановлення щомісячних доплат вихователям та помічникам вихователя дошкільної освіти і запропонував, щоб були винайдені на це кошти в бюджеті громади.
Як аргументував свою пропозицію Рамазан Курбанович, вчителі закладів загальної середньої освіти нашого міста з 1 січня 2025 року почали отримувати щомісячні доплати до заробітної плати в розмірі 1000 гривень (1300 гривень до сплати податків). З 1 вересня 2025 року заплановані виплати в розмірі 2000 гривень (2600 гривень до сплати податків). Без доплат залишились лише педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, тобто вихователі та помічники вихователів. Всі знають, наголосив депутат, що вихователі в дитячому садку виконують складне і серйозне завдання: формування та розвиток у дітей дошкільного віку всіх необхідних навичок, без яких неможливо обійтися в подальшому житті. Тому місцевій владі варто подбати про їх фінансову підтримку, переконаний Рамазан Таібов.
Міський голова Сергій Ананко на це звернення депутата відповів, що ситуацію вони знають, але поки її вирішити не можуть. Бо при формуванні бюджету громади така можливість не була передбачена, адже необхідна сума перевищує півтора мільйона гривень. «Дійсно, ми прорахували цю суму, приблизно 384 тисячі гривень, це якщо по 1300 гривень на 240 працівників, які працюють в закладах дошкільної освіти, нам потрібно передбачити щомісячно. Ми планували, що сьогодні в нас в резервному фонді є кошти, але вони заплановані на заходи співфінансування, які ми передбачали, на різницю в тарифах, якої не закладено в державному бюджеті. І при перевиконанні або розгляді бюджету за квартал, за півріччя, будемо бачити результати і тоді разом з депутатами плануватимемо: або робити доплати, або не робити доплати працівникам дошкільних закладів освіти. Але ця сума за рік буде складати більше 4 мільйонів гривень.»- зазначив Сергій Ананко.
Взялась роз’яснювати ситуацію і його заступниця Тетяна Карло. Додала, що міська влада очікує на відповідні субвенції. Адже Закон про дошкільну освіту вступив у силу з 1 січня 2025 року. «Але у нас, на жаль, в державі не виконано все правове поле, і в правові акти не внесені відповідні зміни. Було засідання Кабінету міністрів і дано долучення, щоб до 7 липня закінчити всю роботу, щоб в усі правові акти, які регламентують роботу дошкільних закладів освіти, внесли ці зміни, щоб запрацював цей закон в повному обсязі. Щоб з з 1 вересня 2025 року, з початку нового навчального року зробити тарифікацію з усіма цими доплатами. Тому ми сподіваємося, що держава також внесе зміни, і педагоги дошкільних закладів освіти будуть отримувати субвенції.»- спробувала пояснити недієвість міської влади чиновниця. Вони можуть лише сподіватись, що в Міністерстві освіти також враховують доплати працівникам дошкілля. В такому ж стані, тобто без доплат, поки і праціники закладів позашкільної освіти: педагоги інклюзивно-ресурсного центру, Будинку дитячо-юнацької творчості, також визнала Тетяна Карло. І додала, що зараз вони знайшли можливість, щоб в трьох структурних підрозділи, які фактично є дитсадками при школах, ці доплати були здійснені. Нараховано по 1300 грн буде з січня 2025 року і ці кошти педагоги отримають разом із найближчою зарплатою. Це мова йде про школи №15, №13 та гімназію ім В.Т. Сенатора.