Патріотично-святковий захід «Жінка-Берегиня» відбувся у Черкасах — Новини Черкащіни


22 вересня 2022, 17:02

У Територіальному центрі надання соціальних послуг організували та провели патріотично-святковий захід «Жінка-Берегиня». Його приурочили до Міжнародного дня миру, який відзначають 21 вересня. Об’єднавшись під девізом «Разом до Перемоги», жінки-відвідувачки Терцентру показували вміння бути берегинями не тільки своєї родини, а й всієї України. Узяли участь у заході та підтримали жінок-берегинь і Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко та його заступниця Марина Гаркава.

У мирний час із ініціативи територіального центру в Черкасах проводили міський конкурс для жінок срібного віку «Файна пані». Але через події в Україні формат конкурсу змінили, зробивши акцент на жінці як берегині роду і держави. Без журі та призових місць, але із конкурсами.

На початку заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих воїнів-захисників.

А потім вісім жінок-учасниць, наймолодшій з яких 64 роки, а найстаршій 72,  демонстрували своє вміння дефілювати у вишиванках, зав’язувати хустки, декламувати поезію, співати. Також презентували власноруч випечені смаколики, які разом зі сплетеними маскувальними сітками передадуть воїнам на передову. У фойє Територіального центру демонструвалася виставка творчих робіт підопічних закладу.

Патріотично-святковий захід «Жінка-Берегиня» входить до міської Програми проведення культурно-просвітницьких заходів для осіб похилого віку, слухачів «Університету третього віку», прийнятої міською радою Черкас 2020 року. Такі програми діють лише у 2-х містах України: в Черкасах та Дніпрі.

«Це не просто програма, це позиція міста стосовно літніх людей, щоби, навіть вийшовши на пенсію, вони залишалися активними, були в соціумі,  почувалися потрібними, – відзначила директорка Територіального центру Альона Щербак. – І ми хочемо, аби у 80 років вони не чекали соціального робітника, який прийде їх обслуговувати вдома, а навпаки, мали здоров’я й наснагу йти до нас на гуртки декоративно-прикладного мистецтва, хореографії, лікувальної фізкультури, іноземної мови, їздили на екскурсії. Дякуємо міській владі за підтримку програми для літніх людей. Сподіваємося, що попри воєнний стан, вона діятиме в нашому місті, а ми будемо розширювати напрямки роботи».

Альона Щербак розповіла, що у нелегкий для держави час підопічні Терцентру стали ще й воїнами-волонтерами, долучилися до соціально важливої роботи заради Перемоги  України. Беруть участь у плетінні маскувальних сіток та «кікімор», печуть смаколики для солдат на передову, допомагають внутрішньо переміщеним особам через  Гуманітарний центр, дехто навіть у себе вдома прихистив родини переселенців, які приїхали до Черкас із фронтових регіонів держави.

IMG_0942_1

Зрештою, відзначили всіх учасниць патріотично-святкового заходу і присвоїли титул «Жінка-берегиня». Від імені міської ради очільник міста Анатолій Бондаренко вручив їм подарунки.

«Ми пишаємося черкаськими жінками, поважаємо їх, цінуємо. Адже зараз, коли українські військові зі зброєю в руках відстоюють цілісність кордонів та нашу незалежність, багато з них взяли на свої плечі величезний тягар і весь вільний час приділяють для допомоги захисникам, роблять все, що можуть для  фронту та перемоги, – відзначив міський голова. – Зі свого боку ми й надалі будемо підтримувати ініціативи, які об’єднують людей та відкривають для них у поважному віці нові можливості».

Анатолій Бондаренко подякував колективу Територіального центру, який  опікується літніми людьми Черкас, і водночас допомагає воїнам та  переселенцям. Також поділився з присутніми планами ремонту приміщення територіального центру, який, на його думку, має стати осередком культури для відвідувачів «Університету третього віку».

«Ми готувалися до цього заходу щодня по 2-3 години, але тепер забули про хвилювання, бо головне – усвідомлюємо, що робимо добру справу для наших захисників та захисниць, – говорить Ірина Кувикліна, яка відвідує Терцентр вже 10 років. – Нам так хочеться миру: в наших серцях, у родинах, в Україні та всьому світі. Тому я приготувала великий пиріг з яблуками та корицею для воїнів, аби вони посмакували і згадали тепло рідної домівки».

«Я напекла для воїнів сирних рогаликів з маком та родзинками, готувала з душею,  – розповідає учасниця заходу Тетяна Золотаренко. – Охоче відвідую  територіальний центр уже три роки, бо не з тих жінок, які сидять вдома на лавці. А тим більше зараз, коли в Україні війна. Молимося за Україну, за військових, за наших жінок-захисниць, які на рівні із чоловіками стали на захист держави від російського агресора».

Про це інформує сайт ЧМР.

Джерело

Previous post У черкаському храмі збирають теплі речі для воїнів ЗСУ — Новини Черкащіни
Next post «Енергоатом» розглядає можливість відновлення проєкту Чигиринської АЕС — Новини Черкащіни

Добавить комментарий