Деталі
Нинішня погода зумовлює цілком задовільну перезимівлю зимуючих культур.
На цьому наголошують в обласному гідрометцентрі.
За словами головного синоптика області Віталія Постриганя, рослини продовжать знаходитися у стані зимового спокою. Низьких температур, які представлятимуть загрозу озимини, не очікується.
«Основним фактором, які приводять до порушення зимового спокою рослин та зниження їх загартування – це звичайні для зими відлиги, тобто плюсові температури вдень», – розповідає пан Віталій.
Він каже, що під час тривалого періоду відлиг, більше 5 діб, та суми накопиченого тепла більше 20° у рослин навіть може розпочатися тимчасова вегетація та витрати цукрів, які вона встигла накопичити.
«У разі різкого зниження температури такі рослини можуть загинути. Проте, таких умов наразі не очікується. Сподіваємося на успішну перезимівлю», – підсумовує Віталій Постригань.

