Деталі
Майже 20 днів грудня у нашому краї спостерігається тепла аномалія. Середній температурний фон +2º, що на 4º вище за норму. Щодня дощило.
Про це повідомляє головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, за цей період випало 40-70 мм вологи, це 1-2 місячних норми. Після посушливої осені це перший вагомий внесок для формування вологозапасів на початок весни. Талий ґрунт, відсутність ростових процесів та випаровування сприяли доброму поглинанню ґрунтом опадів.
«У минулі вихідні атмосферний тиск зазнавав коливання. Різке падіння аж на 17 одиниць атмосферного тиску змінилося активним ростом, що негативно впливало на самопочуття метеозалежних людей», – зазначає пан Віталій.
Він каже, що нинішній тиждень відзначиться серйозним похолоданням. Температура вночі 10-15º морозу, вдень 3-8º морозу. Все як у народному прислів’ї, після зимового сонцестояння, 21-22 грудня, – «Сонце на літо, зима на мороз». «Активний та глибокий циклон «НЕО», який просувається на Середню Волгу, розверне повітряні течії на північно-східні і холодне континентальне повітря у супроводі швидкоплинних зарядів снігу витіснить тепло Атлантики. Середньодобова температура знизиться до 8-9º морозу, що на 5-6º нижче звичайного», – констатує Віталій Постригань.
До того ж, уточнює він, із заходу посилиться вплив антициклону з потужним радіаційним вихолоджуванням, що зумовить рвучкий вітер і відчуття холоду збільшиться майже вдвічі.
«Із небезпечних явищ у цей період на дорогах утримається ожеледиця. За попередніми оцінками, у субботу, 25 грудня, холод відійде на схід, а до керування погоди приступить черговий атлантичний циклон, і температура підвищиться», – прогнозує пан віталій .
І підсумовує, вночі сніг, температура 2-7º морозу, вдень мокрий сніг та дощ 2º морозу 3º тепла. Створяться ідеальні умови для комплексу зимових небезпечних явищ. Тож готуємося до першого випробовування морозами, яке не буде тривалим.

