Підприємство “Драбівські теплові мережі” на Золотоніщині може змінити власника

Якщо ціна газу сягатиме 25 грн за куб, то теплопостачання багатопрофільної лікарні обійдеться у 5 млн грн. Доцільніше створити автономну котельню, яка втричі дешевше обійдеться і яка використовуватиме альтернативні джерела енергії. Пише сайт zoloto.city.

Таке питання порушила під час позачергової сесії Золотоніської ради Світлана Бойко, яка окрім депутатського мандата, обіймає посаду керівника Драбівської багатопрофільної лікарні.

Світлану Анатоліївну зацікавило, чому і на підставі якого закону, донині «Драбівські теплові мережі» знаходяться у власності Золотоніської районної ради, а не передані на баланс Драбівської територіальної громади. Депутатка переконана, якби підприємство було у розпорядженні місцевої громади, можна було впливати, певним чином, на економію бюджетних коштів для його утримання. Бо ж теплові мережі обслуговують тільки жителів Драбова і лише установи, які розташовані саме на цій території.

За словами пані Світлани, тарифи на теплопостачання, які пропонує підприємство завеликі для лікарні. Якщо школи можуть трохи зекономити, відпустивши дітей на канікули, то в лікарні треба щоб було тепло, навіть, коли там лікуватиметься лише один пацієнт. Світлана Бойко пояснює, якщо ціна газу сягатиме 25 грн за куб, то теплопостачання лікарні обійдеться у 5 млн грн. Це заобрійна сума для місцевого бюджету. Тож, аби громада Драбова могла вносити якісь корективи і економити кошти, на думку депутатки, доцільніше створити автономну котельню, яка втричі дешевше обійдеться і яка використовуватиме альтернативні джерела енергії. Одним з видів такого палива є деревні гранули – пелети.

Пропозиція Світлани Бойко була почута. Голова районної ради Борис Євмина запевнив, якщо її ініціативу підтримують інші депутати, то вже на наступній сесії може бути прийняте позитивне рішення щодо передачі Драбівських теплових мереж у підпорядкування Драбівської селищної об’єднаної територіальної громади.

Зі слів директора підприємства Валерія Василенка, незважаючи на підвищення ціни на газ, тариф на теплопостачання для населення залишили на рівні минулого року, а ось для бюджетних установ він змінився і склав трохи більше 17 грн за куб. Для інших споживачів, а саме бізнесових структур – 25 грн/м3.

Previous post Фотографію черкаського рятувальника помістили на пам’ятну монету, яку ввів в обіг Нацбанк
Next post За добу на Черкащині чотири рази виникали пожежі в житлових секторах | Черкаські новини — суспільство

Добавить комментарий