“Підсумки року”: які головні здобутки та невдачі за 2023-й черкаських депутатів, владців і волонтерів (ОПИТУВАННЯ) | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

2023 рік як для Черкащини, так і всієї України проходив в умовах повномасштабного вторгнення. Були перемоги, поразки, очікування, активна робота суспільства… Журналісти Про все запитали чиновників обласного й міського рівнів, волонтерів та військових про їхні досягнення та прорахунки в роботі за рік, що минає.

Секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін невдачею вважає неможливість розрахуватися із деякими підприємцями через відібраний державою ПДФО.

«За прорахунок я вважаю те, що я ніколи не очікував від держави, що вони можуть забрати в органів місцевого самоврядування ПДФО «заднім» числом, — обурюється секретар. — Через це ми підвели багатьох підприємців, які кинули роботу, бо не змогли з ними розрахуватися. Ще вважаю, що ми могли працювати краще і більше. Всі помилки 2023 року ми визнаємо і працюємо над ними. Це видно з того, що на наступний рік передбачено близько 500 мільйонів гривень для ЗСУ. Черкаси стають насправді центром тилових міст. Місто привабливе, тут працює інфраструктура. Показником успішності влади є кількість та ціна побудованих для міста «квадратних» метрів житлової забудови і Черкаси посідають перше місце в Україні за цим».

Заступниця міського голови Анастасія Чубіна за досягнення вважає нормальну роботу закладів освіти під час війни.

«Великим «плюсом» є стабільна робота освітніх та мистецьких закладів попри війну. — каже Чубіна. — Збільшився відсоток очного навчання і з другого семестру він ще збільшиться. У деяких великих школах закінчується ремонт укриттів, що якраз дасть таку можливість. Також досягненням вважаю те, що галузь освіти не відчувала збитків, хоч держава і не дофінансовувала субвенцію. Місто взяло на себе навантаження і 100 мільйонів гривень ми дофінансували на зарплати педагогам. Продовжуємо підтримку учнів, виплачуємо стипендії.

Щодо невдач заступниця не захотіла говорити й пожартувала, що громада про них добре знає і так.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко за власне досягнення у 2023 році вважає купівлю майже 17 автівок для ЗСУ.

«Думаю, ми недостатньо робимо для того, щоб забезпечувати перемогу, — коментує мер. — Вся промисловість має стати на військові рейки. Але це має бути загальнодержавна історія. Ми помаленьку, що можемо — робимо. Водночас, перш за все як людина, а не мер, я пишаюся тим, що багато допоміг ЗСУ і не збиваю оберти. Разом із родиною і колегами ми придбали 17 автомобілів для військових».

Заступник командира 118 бригади Черкаської тероборони та депутат міської ради Руслан Батир пишається вмілим керуванням бригадою.

«Я дуже пишаюся своєю бригадою і батальйоном, які протягом 2023 року вели бойові дії на найскладніших напрямках: Бахмутський, Сіверський, Курахівський, Вугледарський, — пояснює Батир. — Ми не відступили з жодної позиції. Так, є втрати, але я пишаюся, що з командуванням бригади зробив по максимуму, аби підрозділ з честю захищав нашу державу. Щодо політики, то на жаль через службу не приділяв достатньо часу комісіям і сесіям. Прорахунок у мене, можливо, лише один: Рубан і Кудактін не відповідають за вчинки. Мій провал в тому ще, що я хотів, аби цього року відновили сплату податків за розміщення рекламних конструкцій. На жаль, мене перехитрили. Хоча все одно я домігся, аби податки повернули з березня 2024 року».

Голова ГО “Центр допомоги армії” Іванна Дубова говорить, що для волонтерів у 2023 році однією з головних проблем стало залучати громадян до зборів, адже запитів від військових було не менше, ніж на початку повномасштабної війни.

«Для волонтера досягнення — допомогти й забезпечити якомога більшу кількість наших військових. Оце найголовніша ціль, якої ми стараємося досягати протягом всього періоду війни. Наше завдання — бути підтримкою для військових до самої перемоги. Із того, чого ми не досягли, то нам хотілося б, аби більша кількість населення була залученою до допомоги військовим. Я вже давно говорю про те, що в кожного українця має бути “звичка” при отриманні зарплати, як і оплатити комунальні послуги, задонатити в будь-яку організацію, якій ви довіряєте. Запитів не стає менше. Якщо на початку повномасштабної війни нам вдавалося їх швидко закривати, то в 2023 році передачі для військових “впали” суттєво. Ми набагато менше закрили потреб, ніж у 2022-му. Військові також втомлені, в кожного з них в очах втома. Під час поїздок на фронт я часто зустрічаю людей, яких знаю ще з 2014 року. І ці люди майже не мають можливостей з’їздити додому. Цей рік — дуже важкий і переломний, для мене особисто також. Якими б сильними ми не здавалися з боку, всі ми люди й кожен має свої слабкості. Ми не справляємося без заспокійливих, без антидепресантів». 

Та волонтерка все ж сподівається, що більше людей будуть долучатися до допомоги армії, а також з повагою ставитися до військових, які повертаються з фронту.

«Адаптація та соціалізація військових після війни — дуже болюча тема. Наше суспільство, на жаль, не готове зустрічати воїнів. Просто підійти й сказати “дякую” — вартує дійсно багато. Звісно, є моменти, коли розумієш, що в нас є добрі й порядні люди. Тому в 2024 році я б хотіла, щоб все більше українців зрозуміли, наскільки важливо підтримувати наших військових і на фронті, й у цивільному житті».

Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець переконаний, що 2023-й рік був результативним для області.

«2023-ий був роком утвердження нашої незламності. Важким і виснажливим. Але ми вистояли. Передовсім завдяки нашим захисникам і захисницям. Я вдячний кожному черкащанину за те, що ми разом йдемо цим шляхом боротьби до Перемоги! В єдності! Ми в ОВА цьогоріч зосередились на кількох пріоритетних напрямах: стабільне функціонування Черкащини та її ключових галузей, а також допомога Силам безпеки й оборони країни. Зважаючи на підступність ворога, питання цивільного захисту населення, фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури, утворення та комплектування мобільних вогневих груп для захисту нашого неба – на цьому ми концентрувались передовсім. Завдяки консолідації зусиль на всіх рівнях маємо в цілому результативні підсумки року для Черкащини. Тож тримаємо стрій і працюємо далі, ще наполегливіше! Для Черкащини, для України».

Previous post Понад 60 % українців донатили ЗСУ — Новини Черкасс
Next post На Катеринопільщині в лісі лунатимуть постріли: людей просять не панікувати | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий