“Пішов Гриць до Києва, може, й не повернеться”: в краєзнавчому музеї показали унікальні “воєнні” рушники

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку унікальних “воєнних” рушників “Вишивала я розлуку…”. Роботи взято із фондової колекції музею до Дня визволення України від нацистів, повідомляється на офіційній сторінці установи у “Фейсбук”.

У першій половині XX ст. на українських рушниках часто вишивалися побутові сценки та відповідні написи-пояснення до них. Це так звані сюжетно-епіграфічні рушники. Окреме місце у фондовій колекції музею займають рушники тематичної групи періоду німецько-радянської війни 1941-1945 рр. зібрані на Черкащині. Загальна кількість 8 одиниць.

На цих рушниках є або сюжетна картинка, або вишита дата «1941», «1942», «1943». Один з рушників супроводжується написом «Як серденько моє болить пішов Гриць до Київа може й не повернеться. Вернувся Гриць до Марусі 1942 р.» з с. Леськи Черкаського району.

Також на виставці представлено рушник з написом «Рози мої розинята пишно процвітають, літа мої молодії марно пропадають», вишитий Проценко Ганною, вдовою Миколи Проценка, загиблого на війні з с. Коврайські Хутори Золотоніського району.

Тетяна Григоренко, старший науковий співробітник сектору воєнної історії музею, фото Марини Бугері

Previous post Виборці Черкащини можуть повідомити про факти порушень у день виборів на “гарячу лінію”
Next post Президент ФК “ЛНЗ” може очолити обласний футбол | Черкаські новини — суспільство

Добавить комментарий