Учора, третього жовтня, відбувся останній день Черкаського книжкового фестивалю. Захід тривав три дні на двох поверхах філармонії – 1 по 3 жовтня.
Журналісти “Про все” опитали черкащан, які відвідали “ЧеБукФест”, скільки вони витратили коштів на книги та на чому зупинили свій вибір.
“Фестиваль вражає розмахом”, — Сергій Шмиголь
Депутат Черкаської міської ради Сергій Шмиголь розповідає, що на фестивалі придбав три книги за менш ніж 500 гривень.
— Це були “Як нагодувати диктатора” Вітольда Шабловського, “Мистецтво війни” Сунь Цзи, а третю лишив у машині, — розповідає Сергій Шмиголь.
Черкащанин зізнається, що цьогорічний фестиваль вразив своїм розмахом.
— Було помітно, що й організатори, й учасники дуже скучили за цим фестивалем. Сподобалося бажання поєднати “онлайн” та “офлайн” через залучення відомих блогерів, які не віртуально говорили з аудиторією. І що найважливіше: попри те, що останній рік загнав нас в онлайн-спілкування, я бачу, що живому спілкуванню бути, як і друкованим книжкам. Ті навряд замінять електронні аналоги, — каже Сергій Шмиголь.
“Підраховувати витрати на книги було страшно”, — Яна Тябут
Черкаська зооволонтерка Яна Тябут зі своїм чоловіком “відходила” три дні на книжковий фестиваль. За цей час вона з чоловіком витратила на ньому кілька тисяч гривень.
— Другого дня ми не підраховували витрати, бо було страшно. Виявилося, що витратили 2770 гривень. А вже третього дня порахували, що всього ми витратили 3 000 гривень.
Свій вибір Яна та Олекса зупинили на різних авторах і сюжетах — придбали “Країн жіночого роду” Вахтанга Кіпіані, “Цуцика” і “Герої, Херої та не дуже” Віталія Запеки, “Яр” Івана Білика тощо.
Дві з куплених книжок Яна Тябут виставить на аукціон у соціальних мережах. Охочі зможуть придбати книги та цими коштами допомогти притулку “Доброкіт”.
“Цього року на фестивалі з’явився “нюанс”, — Галина Гаврилюк
Проректорка Черкаського національного Галина Гаврилюк розповідає, що не хоче порівнювати Черкаські книжкові фестивалі, бо кожен з них був незабутнім. Однак цього року з’явився “нюанс.
— Цього разу слова “Добрий день”, “вітаю”, “о, ви теж тут” та “Галино Миколаївно, а подивіться оцю книгу” від наших студентів-волонтерів звучали частіше, ніж минулого, — розповідає проректорка.
Загалом Галина Гаврилюк придбала книг на 1190 грн.
— Книги абсолютно різні: 2 останні Люко Дашвар, Оресту Осійчук, щось цікаве від Мей Макс, нотатки про війну нашого земляка Петра Билини й іронічний Роман Ярослави Литвин.
“Встигла накупити книжок на майже 1,5 тисячі”, — Надія Івашкова
Депутатка Черкаської міської ради Надія Івашкова підрахувала, що цього року купила книг на 1,5 тисячі гривень.
— Книжковий фестиваль — моя улюблена подія! Цього року мені не пощастило, і через перевантаження роботою я не змогла ті заходи, які хотіла відвідати — зокрема не попала на зустрічі з Вахтангом Кіпіані та Яниною Соколовою. Але книжок накупити встигла, майже на 1,5 грн. Це як дитячі, так і дорослі книжки, — розповідає Надія Івашкова. — З українських авторів — це книги Всеволода Нестайка, Андрія Кокотюхи, Вахтанга Кіпіані.
Цього року, за словами депутатки, їй дещо не вистачило української поезії на фестивалі.
— Але я впевнена, що в наступні роки нам пощастить знову зустрітися з Сергієм Жаданом, Юрієм Іздриком і Катериною Бабкіною, — каже Надія Івашкова.
“Купував книги всі три дні фестивалю”, – Сергій Воронов
Директор ДНЗ “Вище навчальне професійне училище” Сергій Воронов розповідає, що на другий день фестивалю витрати на книги склали майже дві тисячі гривень.
— Купував і ті книги, які вже раніше читав, але в електронному варіанті (для підтримки авторів і їхньої праці), так і ті книги, які хотів би прочитати чи, до прикладу, казки від Сашка Лірника для своїх похресників. Придбав Кінга, Айна Ренда, Даніела Гоулмана, Юрія Сиротюка, С. Лірника, а третього дня прикупив і Ніла Фергюсона та Дарона Аджемоглу з Джеймсом Робінсоном, — розповідає Сергій Воронов.
Директор профучилища розповідає, що найбільше йому сподобалися зустрічі на фестивалі з авторами та знайомими.
“Художня, наукова та бізнес-література — на тисячі”, — Сергій Кудактін
Депутат Черкаської міської ради Сергій Кудактін на книжковому фестивалі придбав книг на 2 тисячі гривень.
— Витратив близько двох тисяч гривень. Купив книги з художньої літератури, наукової та на тему бізнесу. На фесті все сподобалося — по-перше, кожен фестиваль щороку унікальний. По-друге, цьогоріч були круті спікери, — розповідає Сергій Кудактін.
“Накупили книг і закладинок в межах тисячі гривень”, — Світлана Коваль
Викладачка Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Світлана Коваль відвідувала фестиваль разом із родиною. Цьогоріч вона витратила не найбільше коштів на книги у порівнянні з попередніми роками.
— Ми купили в цьому році не дуже багато книг, оскільки якраз нещодавно поповнювали домашню бібліотеку й основні новинки маємо чи в паперовому, чи в електронному вигляді. Але все одно купили десь у межах 1000 гривень. Це три книги для дітей за їхніми інтересами, якісь модні закладки до них.Я собі взяла “Есенціалізм” Грега Макккеона, а чоловік — “12 правил життя” Дж. Пітерсона і дві книги А. Кокотюхи. Сподобалося все: і чудові презентації, локації, багато видавництв. Організатори просто неймовірні молодці! Атмосфера чудова, — ділиться Світлана Коваль.
“Тішить, що на фестивалі мало російськомовної літератури”, – Олександр Рибалка
Цьогоріч книжковий фестиваль журналіст Олександр Рибалка відвідав з дітьми: дочкою-підлітком та сином 5 років. За його словами, фестиваль як завжди порадував великим обсягом продукції та масою видавництв. Також черкащанина дуже тішить, що на фестивалі було вкрай мало російськомовної літератури.
— Очі розбігались і хотілось купити все і багато. Але зупинився для себе на спогадах нинішнього комбрига 72 бригади ім. Чорних запорожців “72. Записки комбата”, книзі “Щоденник легіонера”, збірник французьких рецептів та іронічному мальописові “Єронім та Босх”. Дочці придбав мангу “Катарсис” і сину книгу для спільного читання “Петро і дракон” з автографом авторки й оповідки про нечисту силу “Хуха-Моховинка”. Загалом витратив 1550 грн. Хоча якби не стримувався з бажаннями, то і 5 тисячами не обійшовся б, — ділиться Олександр Рибалка.
“Книжковий фестиваль потрібний Черкасам”, – Олена Тютенко
Помічниця голови Черкаської обласної ради Олена Тютенко розповідає, що книжковий фестиваль з року в рік приваблює її однією подією — зустріччю із сучасним українським письменником, популяризатором науки Максом Кідруком.
— Цього разу він трішки заглибився в біологію і розповідав нам про хромосоми, як це пов’язано зі старінням і чому в його новій книзі люди захочуть колонізувати Марс. Це було захопливо, моментами не дуже зрозуміло, але на те він і Кідрук. Загалом, дуже чекаю на вихід його нової книжки. А я цьогоріч придбала небагато книг — лише “Чорні запорожці”. Це історичний роман, заснований на спогадах одного із запорожців в часи Першої світової війни. Його вартість — 200 грн, — розповідає черкащанка.
Олена зауважує, що книжковий фестиваль потрібний Черкасам.
— Буде шкода, якщо його не проведуть, наприклад, наступного року. Щоб послухати улюбленого автора, потрібно буде шукати можливостей в інших містах, — каже дівчина.
Джерело: Про ВСе
1