Півстоліття на педагогічній ниві

Дата публікації

Перегляди: 1

П’ятдесят років на педагогічній ниві з любов’ю до дітей, до школи, готовністю завжди прийти на допомогу і в радості, і в горі. Ці слова – про Івана Миколайовича Свердела, який 42 роки пропрацював учителем фізичної культури та предмета „Захист України“ Сигнаївського ліцею.

4 вересня учні і педагоги навчально-виховного закладу зібралися разом, аби подякувати Івану Миколайовичу за самовіддану працю, людяність і професіоналізм й провести його на заслужений відпочинок.

На урочистості завітав і виконуючий обов’язки міського голови Шполянської об’єднаної територіальної громади Олег Кошовий, який привітав знаного освітянина і вручив йому Грамоту Міністерства освіти й науки України, Почесну грамоту Управління освіти й науки Черкаської обласної військової адміністрації, а також  грамоту Шполянської міської ради  та нагрудну відзнаку «За самовіддану працю».  

Чимало добрих слів було сказано на адресу Івана Миколайовича цього дня, але, мабуть, не всі знають, що педагогом Іван Свердел міг би й не стати.

Вчитель зізнається, що з дитинства мріяв стати лікарем. Й мало того, що мріяв, – він вступив на навчання до медичного училища в Черкасах, навчався у спецмедгрупі для потреб армії, а згодом працював фельдшером у Коротиному.

Потім була служба в армії, після закінчення якої Іван Миколайович працював інструктором – методистом виробничої гімнастики на цукровому заводі у Шполі.

— Я з дитинства любив спорт, — розповідає Іван Миколайович, — тож коли постало питання здобуття вищої освіти, вирішив навчатися за спеціальністю вчитель фізичної культури.

Трудовий стаж педагога розпочався у 1973 році в міській школі №5, а з 1981 року разом з дружиною, багаторічним директором Сигнаївської школи – родини Людмилою Павлівною Свердел працювали пліч-о-пліч в Сигнаївці.

Іван Миколайович і Людмила Павлівна більш ніж півстоліття разом. Вони пронесли крізь життя любов і повагу один до одного, а також зробили багато добра іншим. Адже усе життя присвятили нелегкій вчительській праці і виховали не одне покоління сумлінних та працьовитих учнів.

— У новому приміщенні школи багато гвіздків, забитих моїми руками, — хвилюючись, пригадує Іван Миколайович. — Згадую, як усі ми раділи новому приміщенню школи, збудованому силами влади, батьків і педагогів.

Відмінник освіти, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист — усі ці звання Іван Миколайович здобув сумлінною працею. За час роботи у навчальному закладі він зарекомендував себе як відповідальний, досвідчений педагог та умілий організатор.

— Якщо на уроці учні повинні пробігти певну дистанцію, я повинен бігти першим, — саме цим принципом завжди керувався у своїй роботі Іван Свердел.

Педагог пишається високою результативністю і спортивними досягненнями своїх вихованців, які є активними учасниками й переможцями змагань серед учнівської молоді Шполянської ОТГ з волейболу, баскетболу та футболу. За результатами змагань протягом останніх 3 років ліцей займає І – ІІІ місця зі спортивно-масової роботи.

Та особливо приємно, що десять випускників закладу освіти, наслідуючи приклад Івана Миколайовича, працюють вчителями фізичної культури, а ще один з випускників ліцею нині навчається в Переяслав-Хмельницькому університеті.

За педагогічну діяльність Івана Миколайовича неодноразово відзначали відзнаками і нагородами — медаллю «25 років Незалежності України», нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України „Василь Сухомлинський“, нагрудним знаком «За заслуги перед Черкащиною», медаллю «За сумлінну працю».

Подумки гортаючи сторінки історії школи, яка тісно переплелася з історією родини Сверделів, Іван Миколайович згадує дуже багато чудових подій, що відбувалися не тільки в стінах школи, а й в житті Сигнаївки. Одна з них — відродження шкільного хору «Родина», в діяльності якого Іван Миколайович брав і бере активну участь.

Швидко летять роки. Не зогледівся Іван Миколайович Свердел, як перегорнув ще одну сторінку свого життя. Навіть не сторінку, а цілий том, в якому були радості і невдачі, хвилювання і приємні моменти перемог. За це й цінують колеги, люблять учні.

Катерина Вальчиковська

Шполянські вісті

Previous post Найдосвідченіший у колективі
Next post 18-річна канівчанка Майрамік Авоян увійшла в число вокалістів шоу «Голос країни-13» — Новини Черкащіни

Добавить комментарий