Побачила світ книга відомого громадсько-політичного діяча й освітянина, тобто Черевка! — Новини Черкащіни


06 січня 2023, 20:26

У новітній історії Шевченкового краю помітне місце належить 2005 – 2010 рокам, коли посаду очільника облдержадміністрації обіймав Олександр Володимирович Черевко, нинішній ректор найпрестижнішого вишу краю — Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

На початку нинішнього, сповненого великих випробувань, року побачила світ книга цього відомого громадсько-політичного діяча й освітянина під промовистою назвою «Черкащина: кроки поступу». Це збірник виголошених у зазначений період на різних зібраннях 28 вибраних доповідей і промов голови ОДА та 24 інтерв’ю, взятих у нього українськими медійниками.

Значущості цьому інформативно насиченому виданню додає прониклива передмова 3-го Президента України Віктора Андрійовича Ющенка, який наполегливо рекомендує читацькому загалу «уважно ознайомитися з цим змістовним виданням, яке різнобічно репрезентує багатогранну діяльність голови облдержадміністрації та демонструє її переконливі результати».

Дійсно, як випливає з матеріалів книги та відповідних оцінок неупереджених економістів, область за каденції Олександра Черевка посідала лідируючі позиції в Україні з переважної більшості соціально-економічних показників. Доповіді, промови та інтерв’ю, котрі подано в суворій хронологічній послідовності, відображають практично всі сфери тодішньої повсякденності землі Богдана і Тараса: розвиток промисловості, сільського господарства, підприємництва, інвестиційної політики, перебіг політичного та духовного життя тощо. Чимало уваги приділено й реалізації заходів, передбачених державною програмою «Золота підкова Черкащини», що забезпечило не лише прискорену розбудову духовної сфери, а й дозволило вдосконалити соціальну інфраструктуру на місцях. Подані в книзі матеріали засвідчують як компетентність і самовіддачу голови ОДА, так і його максимальну щирість та відкритість у комунікаціях, готовність оперативно реагувати на непрості виклики реалій.

На окреме схвальне слово заслуговують вміщені в структурі книги додатки. Інформативно насиченими виглядають згруповані за галузевим принципом і подані в кольорі діаграми й графіки поступу області, яких налічується понад 70. Узагальнює статистичну інформацію розлога зведена таблиця показників соціально-економічного розвитку Черкащини в 2005 – 2009 роках. Для зручності користування цим виданням у ньому вміщено предметний, іменний та географічний покажчики, а також анотації українською та англійською мовами. Ілюстративний ряд видання репрезентує репродукція картини Миколи Теліженка «Помаранчевий промінь» (як нагадування про те, що Олександр Черевко знаходився в авангарді Помаранчевої революції) та понад 100 кольорових світлин. Дизайн обкладинки майстерно виконаний заслуженим художником України, доцентом ЧНУ Віктором Афоніним, а високий поліграфічний рівень видання забезпечило знане в краї видавництво «Вертикаль» (директорка Світлана Кандич).

Це видання може стати в пригоді управлінцям, фахівцям різних галузей економіки, соціальної політики, освітньо-культурної сфери, науковцям, а також усім, кого цікавить історія нашого краю та досвід управління областю. Насамкінець зазначимо, що поки це єдине видання в Україні, котре по суті є своєрідним звітом голови ОДА про свою діяльність. Воно надійде до фондів провідних бібліотек України та книгозбірень усіх 66 територіальних громад Черкащини.

Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича

Джерело

Previous post Як не отруїтися чадним газом: готуємо своє житло до зимових холодів — Новини Черкащіни
Next post Двоє підлітків постануть перед судом за нанесені тілесні ушкодження потерпілим

Добавить комментарий