Почали діяти нові правила карантину. 10 головних фактів

Деталі

 

Карантин в Україні з 20 вересня починає працювати за новими правилами. Зокрема, після виходу з «зеленої» зони вакциновані українці зможуть уникнути обмежень.
Детальніше про те, як працюватиме карантин по-новому — в матеріалі РБК-Україна нижче.
1. Дата
З 20 вересня адаптивний карантин в Україні працює за новими правилами. Обмеження починають вводити після переходу країни в «жовту» зону. Таке рішення очікується найближчим часом.
2. Зони
При попаданні країни в «жовту» зону вводяться обмеження на кількість відвідувачів у фітнес-центрах, число учасників масових заходів, а в кіно і театрах заповненість залів не повинно перевищувати 50%.
У «червоній» зоні обмеження більш суттєві, забороняється робота кафе, ресторанів, кіно, театрів, ТРЦ, шкіл, ринків. У «червоній» зоні працювати можуть тільки АЗС, продуктові магазини, аптеки, банки, пошта і ветклініки.
3. Привілей
Новими правилами передбачені привілеї для вакцинованих. Так, в «жовтій» зоні обмежень можна уникнути маючи хоча б одну дозу вакцини, в «червоній» — дві дози.
4. Документ
Доказом вакцинації є covid-сертифікат, який можна згенерувати в додатку «Дія» або отримати у сімейного лікаря в паперовому вигляді.
Однак, згідно з новими правилами, з 20 вересня починають діяти два види внутрішніх сертифікатів:
«жовтий» — для однієї дози, видається на 120 днів
«зелений» — для двох доз, видається на 365 днів.
Кольорові сертифікати тільки в додатку «Дія».
Крім того, сертифікат буде містити інформацію про негативний тест (діє 72 години) і про те, що людина перехворіла.
5. Школа
У разі введення «жовтої» зони школи зможуть працювати лише за умови наявності «жовтого» сертифіката у 80% педагогів. У «червоній» зоні для роботи шкіл умови посилюються — у 100% педагогів повинні бути «зелені» паспорти. При цьому, від школярів вакцинація не потрібна.
6. Транспорт
Нові правила не передбачають обмеження для транспорту. Перевіряти наявність сертифікатів у пасажирів не будуть. При цьому, водії повинні бути вакциновані.
7. В’їзд в Україну
З 20 вересня іноземці, які в’їжджають в Україну з метою транзиту і мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин, звільняються від самоізоляції. Їм не потрібно робити тести на COVID в Україні і встановлювати додаток «Вдома».Для в’їзду в Україну в іноземців повинна бути страховка, а також підтвердження вакцинації, одужання або негативний тест.
8. Вакцина
Вакцинація в Україні є безкоштовною, щеплення робляться за бажанням. На даний момент в Україні доступні вакцини CoronaVac (інтервал між дозами 14-28 днів), Pfizer (інтервал між дозами 21 день), Moderna (інтервал між дозами 28 днів), AstraZeneca (інтервал між дозами 12 тижнів).
9. Куди можуть не пустити без вакцини
У «жовтій» зоні бізнес сам вирішує, пускати тільки вакцинованих або ж дотримуватися обмеження по числу місць. У «червоній» зоні без covid-сертифіката можуть не пустити в кафе, ресторан, кіно, театр, ТРЦ, фітнес-центр, басейн. У цій зоні бізнес працює за умови стовідсоткової вакцинації.
10. Локдаун
Головний санлікар ігор Кузін вважає, що нового локдауну Україні не уникнути, але це можливо не раніше листопада. У свою чергу прем’єр Денис Шмигаль закликає українців вакцинуватися, щоб не допустити локдауну.

scroll back to top

Previous post В обласному центрі відкрили реконструйований сквер «Юність»
Next post В області 162 нових випадки коронавірусу, по країні – 5159

Добавить комментарий