Погода сприяє доброму врожаю озимих хлібів

Деталі

 

 

Цьогорічна погода сприяє доброму врожаю озимих хлібів.
На цьому наголошує головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, родючі землі і сприятливі кліматичні умови на Черкащині дозволяють отримувати високі врожаї озимих зернових культур. Однак, в залежності від погодних умов, щорічно спостерігаються значні коливання урожаю. «За останнє десятиріччя, та й загалом за роки існування області, найвищий врожай основної продовольчої культури — озимої пшениці було зібрано у 2021 році – 54,7 ц/га, найнижчий – 39 ц/га у 2017 році», – говорить пан Віталій.
Головний фактор, уточнює він, який впливає на формування врожайності, незалежно від стану посівів на кінець осені та сприятливої перезимівлі – зволоження ґрунту.
«У цьому році, незважаючи на примхи погоди, несприятливих явищ, які могли суттєво вплинути на зниження врожаю не було. Ранній початок весняних процесів ще у лютому та здебільшого посушлива та прохолодна погода після надмірно дощового квітня сприяли підживленню озимини, їх приживленню, кущінню, тобто поступовому росту та розвитку і наразі озимина заколосилася в строки близькі до звичайних»,– пояснює Віталій Постригань.
І додає, критичний період розвитку до вологи, тобто інтенсивний ріст стебла та формування колосу відбулися за цілком сприятливих умов – це помірні температури та достатні вологозапаси ґрунту.
«Враховуючи фактичний стан посівів, наявні запаси продуктивної вологи в ґрунті, очікувані погодні умови надалі і в разі відсутності форс-мажорних факторів є потенціал, аби зібрати достойний урожай», –прогнозує пан Віталій.
І підсумовує, урожайність озимих культур у 2022 році в Черкаській області очікується висока.

scroll back to top

Previous post Чемпіонат завершено: «Черкаські Мавпи» — передостанні — Новини Черкасс
Next post Смілян запрошують до всеукраїнського опитування

Добавить комментарий