Посилити роботу контролюючих органів та модернізувати очисні споруди: в ОДА обговорили вирішення питання забрудненості річок — Новини Черкас за сьогодні

Очисні споруди на водних об’єктах області потребують реконструкції та модернізації. Це — один зі шляхів покращення стану річок Черкащини. 

Відповідне питання обговорили сьогодні на засідання колегії облдержадміністрації.

За словами голови Черкаської ОДА Олександра Скічка, останнім часом від населення області все частіше надходять скарги про забруднення річок Черкащини. Періодично з’являється така інформація й у ЗМІ. 

— Причин такому стану наших річок є кілька. Це й відсутність реконструкції та модернізації очисних споруд, відсутність встановлення меж прибережних захисних зон, зарегульованість річок каскадом водосховищ. Однією з причин погіршення стану річок є й зміна клімату, — зазначив Олександр Скічко. 

Як відзвітувала під час колегії начальниця управління екології та природних ресурсів Олена Звягінцева, лише за минулий рік у водні об’єкти області було скинуто 36 тисяч тонн забруднених стічних вод. Водночас точна кількість може бути відмінною через недостатнє звітування підприємствами. 

Вирішити питання скидів пропонують шляхом посиленої роботи контролюючих органів та реконструкції й модернізації очисних споруд. 

Зокрема, голова ОДА звернувся до відповідних органів посилити контроль над роботою підприємств та не лише спостерігати, а й доводити всі справи до суду, при цьому якісно готуючи матеріали на порушників. 

— Вважаю, що необхідність оновлення очисних споруд — це питання національної безпеки, — наголосив Олександр Скічко. — Органам місцевого самоврядування потрібно розробити проєктно-кошторисну документацію щодо реконструкції очисних споруд, посилити увагу над контролем здійснення скидів. Крім цього, якщо екоінспекція почне працювати конструктивно з природоохоронними органами, я думаю, що це дасть результат у напрямі покращення ситуації. 

Також очільник області дав доручення підготувати звернення до Кабміну щодо внесення змін до законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища для посилення відповідальності порушників. 

Previous post На Черкащині за рік обслужили майже 16 тисяч туристів — Новини Черкасс
Next post У Черкасах прибрали дерево, що впало на вантажівку (ВІДЕО) — Происшествия в Черкассах

Добавить комментарий