Посіви соняшнику в Черкаській області вражає геліхризова попелиця — Новини Черкащіни


06 червня 2022, 21:04

У посівах соняшнику на Черкащині розвивається та шкодить  геліхризова попелиця. Про це повідомляють фахівці управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Попелиці живляться листками, суцвіттями, з яких висмоктують сік. Ушкоджене листя жовтіє й зморщується, рослина відстає у рості. Оптимальними умовами для розвитку попелиці є середньодобова температура повітря 20-250С і відносна вологість повітря 70-90%. Попелиці партеногенетично розмножуються  в кількох поколіннях.

При заселенні 20% рослин соняшнику  або наявності 40-50 особин  попелиці на рослину за відсутності ентомофагів рекомендується проводити обробки інсектицидами з діючою речовиною: дельтаметрин, хлорпірифос + циперметрин, лямбда-цигалотрин + тіаметоксам, імідаклоприд + бетацифлутрин, хлорантраніліпрол, хлорпірифос + біфентрин, гамма-цигалотрин та іншими, рекомендованими у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Повсюди в агроценозах області триває літ метеликів І покоління підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих совок (горохова, капустяна, люцернова та інші), лучного метелика. Літ метеликів може тривати до кінця червня (тривалість визначається метеорологічними умовами року).

Серед чинників, що регулюють чисельність совок, лучного метелика застосовують трихограму. Випуск яйцеїда-трихограми проводять на початку та за масового відкладання яєць метеликами совок і лучного метелика. При розтягнутому льоті здійснюють додатковий випуск паразита через 5-7 днів після другого за сприятливих умов для розвитку трихограми (ГТК 0,9 – 1,2).

Застосовуючи засоби захисту рослин, варто пам`ятати:

  • захисні заходи слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години;
  • не менше як за дві доби про час та місце проведення обробок необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників;
  • на оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Джерело

Previous post Черкащанки здобули командну першість на чемпіонаті світу з сучасного танцю — Новини Черкащіни
Next post Свою першу виставку представив 16-річний лауреат премії ім. Данила Нарбута (відео) — Новини Черкащіни

Добавить комментарий