Природа бере курс на літо –буде до 27º тепла

Деталі

 

 

Поточний тиждень нарешті порадує літнім теплом. В останні дні травня, у теплому секторі циклону, погода попрощається з весною 2022 окремими зливами та грозами. Загальний температурний фон 18-19°, що в межах та дещо вище кліматичної норми.
Про це розповідає головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, із Середземного моря через Західну Україну на північ переміщується добре насичений вологою циклон, який на своєму шляху «щедро ділиться» помірними, місцями значними грозовими дощами. Погоду Черкащини зумовлюють його малоактивні атмосферні фронти, які час від часу місцями проявляють себе короткочасними зливами, більш інтенсивними у західній частині області. Температура вночі 9-14º, вдень 22-27º. Температура води у Дніпрі 17°.
Відсьогодні і до кінця робочого тижня атмосфера перебуватиме у більш стійкому стані, оскільки домінантом у формуванні погоди стане поле підвищеного тиску. «Проте вдень за рахунок термодинамічної нестійкості цілком можливі локальні короткочасні грозові дощі. Вдень 2-го , а вночі 3 червня на Черкащину «увірветься» атмосферний фронт, який додасть порцію вологи. Температура вночі 10-15º, вдень 23-28º», – зазначає пан Віталій.
І додає, такі погодні умови сприятимутьт активному росту та розвитку всіх сільськогосподарських культур, проте загальний дефіцит опадів зумовить подальше зниження волого запасів грунту. Для заготівлі сіна стабільної стійкої погоди гарантувати не можна.
«На порозі червень – багата щаслива пора нового поповнення в природі, хліборост, рум’янець року. За кліматом це справжній літній місяць з грозами, зливами, шквалистим посиленням вітру іноді з градом. На червень припадає день літнього сонцестояння, коли найдовший день протистоїть найкоротшій ночі і сонце повертає на зиму, скорочуючи дні, хоча попереду ще багато літа», – підсумовує Віталій Постригань.

scroll back to top

Previous post У Костянтинівці горіло сміттєзвалище
Next post В ОВА порахували передану громадам гуманітарку за тиждень — Новини Черкащіни

Добавить комментарий