Деталі
Смілянська громада увійшла до числа переможців Конкурсу місцевих ініціатив 2025–2026 років, що реалізується за підтримки Ради Європи та Асоціації міст України.
Шість територіальних громад – переможців Конкурсу отримають фінансову та експертну підтримку на впровадження ініціатив для посилення прозорості, підзвітності, участі громадян та захисту прав людини в межах ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
Як розповіли на інтернетресурсах Асоціації міст України, представники громад 28 листопада взяли участь у семінарі «Від ідей до реалізації. Місцеві ініціативи 2025-2026», що відбувся у Києві, та підписали грантові угоди.
Зазначають, що від Смілянської міської ради Оксана Яценко, керуюча справами виконавчого комітету та Артем Демідовський, начальник відділу муніципального співробітництва та проєктної діяльності виконавчого комітету, ознайомили з проєктом «Сміла – місто рівних можливостей: партисипативний бюджет 2.0». Проєкт покликаний зміцнити демократичну участь та інклюзивність у місцевому самоврядуванні шляхом перетворення процесу партисипативного бюджетування у місті Сміла на інклюзивну, співтворчу громадянську платформу, що надає можливість недостатньо представленим групам мешканців брати участь у прийнятті рішень та розвитку громади.

Також під час зустрічі учасники підвищили обізнаність щодо ключових компонентів успішного управління проєктами та отримали практичні рекомендації для ефективного впровадження грантів.
Метою Конкурсу місцевих ініціатив 2025-2026 років, уточнюють організатори, є підтримка проєктів, розроблених органами місцевого самоврядування, які спрямовані на розвиток демократичних інновацій через інструменти відкритого врядування та захист прав людини на місцевому рівні відповідно до принципів доброго демократичного врядування.

