Прості вправи для очей: 5 хвилин на день для підтримання зору — Новини Черкасс

Загальне здоров’я та якість життя людини в багатьох аспектах залежать від того, чи може вона бачити навколишній світ та на якому рівні. Незалежно від віку регулярні вправи та звички допоможуть покращити зір і зберегти його на довгі роки. З огляду на їхню легкість і простоту здійснювати такі маніпуляції радимо не тільки під час робочого процесу, а й на відпочинку.

Популярні вправи за рекомендаціями фахівців

Є тренування, які займають не більше ніж 5 хвилин на день і водночас можуть значно поліпшити зорове здоров’я та знизити напругу в очах. Серед них:

  1. Рухи «‎Вісімка». Допомагають розслабитися та поліпшити кровообіг у чутливих органах. Необхідно зручно розташуватися (стоячи чи сидячи) та подивитися перед собою. Далі потрібно уявити велику вісімку та рухати очима в напрямку цифри спочатку за годинником, а потім проти. Вправа займає 1–2 хвилини.
  2. Пальцева гімнастика. Покращує гнучкість і допомагає зменшити напругу. Необхідно витягнути перед собою руку на рівні очей, підняти вказівний палець і сфокусувати на ньому погляд. Повільно наблизити кінцівку до обличчя, не відводячи очей, а потім повернути її назад. Повторити рекомендується кілька разів.

Своєчасна діагностика зору допомагає виявити непомітні хвороби на ранніх стадіях. За будь-якого дискомфорту необхідно звернутися до відповідного фахівця.

Додаткові тренування в повсякденному житті

Корисні вправи для очей можна проводити навіть під час виконання буденних справ. Вони не вимагають зусиль, проте приносять багато користі для зору.

Під час прогулянок можна сфокусуватися на об’єкті, що розташований далеко (наприклад, дерево або будівля), упродовж 10–15 секунд. А потім перемкнутися на ближній предмет (палець) й утримувати на ньому погляд. Для зменшення напруги необхідно заплющити очі долонями ненадовго, а опісля відпустити руки.

Робити корисні вправи можна й під час опрацювання текстів. Це пов’язано з читанням на різних відстанях зі зміною шрифту та розміру букв і допомагає очам адаптуватися до різноманітних умов. Під час роботи за комп’ютером кожні пів години потрібно перериватися на 5–10 хвилин. Для цього достатньо поглянути у вікно або на далекий об’єкт, щоб дати очам відпочити від екрана.

Правильна позиція тіла під час читання або роботи також є важливою для збереження зору. Поєднання згаданих вправ і звичок допоможе покращити та зберегти здоров’я очей на довгі роки.

*Реклама

Previous post У Черкаському районі ліквідували стихійні сміттєзвалища — Новини Черкасс
Next post На виступі “Підпільного стендапу” у Черкасах зібрали понад 130 тисяч гривень на потреби військових | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий