Псевдопорятунок тварин: у зоопарку Черкас пояснили, коли лісові звірі дійсно потребують допомоги | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Саме зараз сезон, коли люди найчастіше рятують диких перелітних птахів, що збилися з курсу чи втомилися і не долетіли до теплих країн. Найчастіше люди приносять до зоопарку пташенят-злетків, водоплавнів, зокрема лебедів, спійманих біля озер. У зоопарку кажуть – цього робити не варто, адже таким чином можна нашкодити птахам, йдеться в сюжеті 5 каналу.

Гагара чорношия плаває на озері черкаського зоопарку. В Україні вона північна туристка. Її вид лише пролітає тут під час міграції. Але цій не пощастило, вона в тумані переплутала водойму з асфальтом і невдало приземлилась. Її знайшли люди і вирішили допомогти, адже птах не ставав на лапи.

«Нашої допомоги птах не потребував, це нормально для цього виду, оскільки вони не ходять по суходолу, а лише плавають та пірнають, і літають відповідно, тому ми випустили на нашу водойму, яка зарибнена, тому птах себе гарно почуває і відлітати не збирається поки що», – каже завідувачка відділу «Птахів» Оксана Коваль.

За рік до зоопарку люди приносять близько сотні тварин, частину з них через травми врятувати не вдається, решту тут вигодовують та приєднують до експозиції. Але майже половині з принесених тварин допомога не потрібна. Завідувачка відділу птахів зоопарку каже: деяких повернути назад у природу вже не можливо.

«Оглянути птаха для цього потрібно зафіксувати дзьоб, щоб птах не травмував людину, якщо птах не має ніяких пошкоджень, якщо крила не травмовані, кінцівки, то просто залишити у спокої», – пояснює фахівчиня.

У зоопарку розповідають: з бажанням врятувати до них несуть найчастіше стрижів, лелек, сов, їжаків, зайців та навіть ловлять у лісі маленьких козуль.

«Часто телефонують, що піймали оленя, воно лежало, мами не було і вони спасли тварину і дзвонять заберіть вигодуйте, ну олені – це козулі європейські, не було жодного разу, щоб справді оленя принесли, ну його і важко піймати, воно не буде лежати, чекати коли хтось прийде візьме і занесе в зоопарк черкаський», – розповідає завідувачка відділу «Ссавці» Черкаського зоопарку Лідія Осадча.

Козулю, яку назвали Боровичок, три роки тому принесли грибники, думали, що мама його загубила. Але насправді це вони забрали тваринку зі звичного середовища. В зоопарку він прижився і тепер єдиний самець у родині козуль. За рік таких випадків трапляється до п’яти. Але всім місця у зоопарку не вистачає. Їм доводиться шукати інші заклади. Нині розмірковують, куди переселити родину зайців.

«Зайці у нас з Кіровоградської області, там зайченят справді врятували, там горіло поле, їх забрали, вигодували і привезли. Дві вже експозиції із зайцем сірим – це наша фауна України, розмножуються дуже добре, тому вже розділили на 2 вольєри, зараз їх у нас уже 16, починали з 4-х», – каже Лідія Осадча.

У зоопарку просять людей, перш ніж забрати дикого птаха чи звіра з природи, оглянути тіло на травми. І забирати лише тих, хто має ушкодження чи загрозу життю. Радять одразу звернутися до ветеринара чи зоопарку, де розкажуть, як правильно лікувати та доглядати.

Previous post “Росіяни майже два місяці штурмують позиції”: черкащан просять долучитися до збору на автівку для військових | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області
Next post Голова Нацполіції нагородив черкаських правоохоронців | Про Все | Новини Черкас та Черкаської області

Добавить комментарий