Родина лікарів Панченків

Дата публікації

Перегляди: 2

З десятиліття тому в колективі стоматологічного відділення тодішньої Шполянської районної лікарні трудилося понад тридцять працівників. Тут діяли терапевтичні та хірургічний кабінети, а за потреби можна було замовити протезування зубів. До речі, при відділенні працювали зубні техніки, які у Шполі виготовляли зубні протези.

Внаслідок реформувань та оптимізацій колектив поступово скорочувався. А пару років тому стоматологічне відділення з двоповерхової будівлі переїхало до приміщення поліклініки. При цьому з колишнього великого і дружного колективу залишилися працювати менше третини лікарів та інших працівників.

Одні вийшли на заслужений відпочинок, інших скоротили чи розрахувалися, а когось вже немає серед нас.

Знаний на Шполянщині лікар-стоматолог Віталій Павлович Панченко перебуває на заслуженому відпочинку, проте про нього не забувають колишні колеги і підлеглі. Він багато років очолював стоматологічне відділення і залишається найстаршим у власній родині лікарів.

Родом Віталій Павлович немісцевий, а з Чигиринщини, де народився у повоєнному 1945 році в сім’ї працівників сільського господарства.

Після закінчення школи та служби в армії 1968 року вступив до Київського медичного інституту ім. А.А.Богомольця на факультет стоматології. Під час навчання Віталій Панченко познайомився зі студенткою Ганною Герасименко. Між молодими людьми спалахнула іскорка кохання, а невдовзі вони одружилися. У студентській сім’ї народилася донька Оксана.

За розподілом молода сім’я лікарів прибула на роботу до Шполи. Віталій Павлович і Ганна Григорівна обоє працювали у відділенні стоматології. Згадуючи роботу старших колег, сьогоднішні лікарі відзначають дисциплінованість і вимогливість насамперед до власної роботи, а потім і до підлеглих.

«Віталій Павлович уміло та сучасно для тих років організовував санації порожнини рота школярів і дошкільнят, працівників сільського господарства і промисловості, інвалідів Другої світової війни», — зауважує лікар-стоматолог Тетяна Миколаївна Кожіна.

Поряд з виконанням основної роботи сім’я Панченків — одна з тих, які брали активну участь у будівництві нових корпусів Шполянської районної лікарні.

У непростий для країни і району час, нестабільний період розпаду колишнього Союзу і відповідно занепаду, недофінансування стоматологічної галузі Віталій Панченко не побоявся і не відмовився від пропозиції очолити стоматологічне відділення райлікарні. На цій посаді він трудився не одне десятиліття, ставши наставником для немалої кількості лікарів-інтернів та студентів медичних вузів, які проходили практику на базі відділення.

На Шполянщині у сім’ї народився син Ігор, який зі шкільних років часто бував у батьків на роботі. Відвідини медичного закладу, пошана людей до батьків, які трудилися в галузі охорони здоров’я — все це посприяло, що молодший син також обрав для себе професію лікаря. Здобувши фах у медичній академії ім. Богомольця, Ігор Віталійович вже також устиг здобути досвід і повагу серед пацієнтів та в колективі, де працює. Нині він очолює відділення хірургії обласної стоматологічної поліклініки.

Щоразу напередодні професійного свята колеги згадують, що саме В.П.Панченко започаткував відзначення Дня стоматолога у їхньому відділенні. Тому колектив стоматологічного відділення вітає лікарів і медичних сестер-ветеранів галузі зі святом.

Ольга Качан

Шполянські вісті

Previous post У благочинного — ювілей
Next post Рятувальники розповіли, як рятували літню жінку, що випала в Черкасах із вікна (відео) — Новини Черкащіни

Добавить комментарий