Ще одна парафія у нашому районі перейшла до української церкви

Деталі

Парафія на честь Володимирської ікони Божої Матері села Тіньки на Чигиринщині прийняла рішення про вихід зі складу московського патріархату та приєдналася до Православної Церкви України.
Як повідомляють у Черкаській єпархії Православної церкви України, відтепер православна громада села Тіньки звільнена від окупації московською церквою, а перед храмом, у якому буде звершуватися молитва рідною українською мовою за Україну, за українське військо та народ і за перемогу над ворогами, замайорів прапор України.

 

За словами заступника голови парафіяльної ради Юлії Хижняк, вже відбулося перше богослужіння українською мовою, яке звершив настоятель парафії протоієрей Василь Циріль.
Пані Юлія каже, що 17 березня 2024 року громада прийняла рішення про перехід в Православну Церкву України і ці 3 місяці відбувалася робота з документами.
«Всі дозволи були отримані, всі документи були оформлені, будівля храму в Тіньках належить релігійний громаді Свято-Володимирської ікони Божої Матері ПЦУ», – говорить Юлія Циріль.
На жаль, уточнює вона, деякі люди, які раніше відвідували храм в лавах церкви московського патріархату, всіляко перешкоджали проведенню в ньому богослужінь, не віддаючи ключі. Тому віряни були вимушені заходити у храм, знявши там двері.
«Це проходило цілком офіційно в присутності представників влади — Чигиринської міської ради, Нацполіції і СБУ, які не зафіксували жодних порушень з боку вірян ПЦУ», – підсумовує Юлія Циріль.

scroll back to top

Previous post «Рано чи пізно на Черкащині не буде жодного московського храму», — військовий капелан Володимир Рідний (ФОТО, ВІДЕО) — Новини Черкас за сьогодні
Next post Кабмін оновив правила бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану

Добавить комментарий