Шлях болю, випробувань і боротьби… Історія черкащанина, який перебував у статусі «Безвісти зниклого…» — Новини Черкас за сьогодні

в Новини 10.06.2025

Богдан Жук пережив полон і повернувся додому. Його шлях сповнений болю, випробувань і боротьби — не лише фізичної, а й душевної. Проте він не зламався. Він продовжує жити, бути корисним, надихати інших. Сьогодні він — приклад для побратимів і для кожного з нас.

Богдан народився і виріс у с. Журавка Звенигородського району, закінчив школу й міг обрати звичний життєвий шлях — навчання, професія, мирне життя. Але російська агресія змінила долі мільйонів українців, і Богдан не став винятком.

Щойно йому виповнилося 18 років, підписав контракт і вже у 2015–2018 роках служив у морській піхоті. А з початком повномасштабного вторгнення знову без вагань став до лав оборонців Батьківщини.

Свої найскладніші для серця спогади Богдан пов’язує з Бахмутським напрямком:

«У червні 2022 року були важкі бої. У серпні — ротація, коротке доукомплектування. 14 вересня ми знову вийшли на позиції — 12 бійців у групі. Наступного дня, під час штурмових дій ПВК «Вагнер», шестеро побратимів загинули, а нас узяли в полон. 57 днів я перебував у статусі «Безвісти зниклого…»

Полон, підвал, повна ізоляція, відсутність будь-якої інформації — усе це Богдан пережив до 11 листопада, коли відбувся обмін. Далі — реабілітація, фізична й моральна.

Та навіть після повернення він не скористався правом на звільнення. Ще рік служив в аеророзвідці.

Удома його чекала родина — дружина та маленький син. Повернувшись, Богдан не залишився осторонь. Разом із побратимами в місті Кам’янка створили громадську організацію «Холодний Яр — сила нації». Її мета — залучення військових, ветеранів війни, сімей поранених та загиблих воїнів до спорту, а також надання їм допомоги у професійній та психологічній адаптації.

болю випробувань

Богдан разом із побратимами взяв участь в «Іграх Нескорених 2024», де змагався в гирьовому ривку, веслуванні. Згодом команда виступила й на «Bestrong Games» у Львові.

«Усі ветерани кажуть, що це чудово, коли є спортивні заходи, на яких вони можуть позмагатися, а також радять іншим військовослужбовцям доєднуватися до подібних змагань, адже життя не закінчується після поранення», — ділиться Богдан.

Сьогодні ветеран — приклад сили духу, мужності й гідності.

Як ми писали раніше, у селах Зоряне, Углуватка та Пеніжкове відкрили Алею Слави, присвячену Героям, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.

За інформацію Шполянської міської територіальної громади

Реклама
Previous post Сили ППО знищили 15 БпЛА на Черкащині
Next post Данилевський розповів про причину закриття дитячих садочків на Черкащині (ВІДЕО) — Новини Черкас за сьогодні

Добавить комментарий