Шлях до незалежності: цікаві факти про Україну та наше головне свято

24 серпня Україна відзначає День Незалежності. Це знакове свято, оскільки саме цей день вважається днем утворення Української держави в сучасному вигляді. Саме 24 серпня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення незалежності України.

Пропонуємо добірку цікавих фактів про Україну:

Вперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року – через рік після того як Верховна рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України та постанову “Про День проголошення незалежності України”.

Через майже місяць, 24 серпня 1991 року, Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила Акт проголошення незалежності України, який було підтверджено на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Тому новою постановою від 20 лютого 1992 Верховна Рада України перенесла святкування Дня Незалежності на 24 серпня.

За незалежність України проголосували навіть комуністи. Більше того, представник компартії Олександр Мороз у своїй доповіді запропонував серед перших кроків незалежної влади реформувати армію та ввести власну валюту.

90,32% українців, що взяли участь у референдумі щодо Незалежності України, ствердно відповіли на запитання Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?

Першою українську незалежність визнала Польща.

Географічний центр Європи знаходиться саме в Україні – неподалік від міста Рахів, що на Закарпатті.

Національну валюту України – гривню – було введено в обіг 2 вересня 1996 року.

Україна – найбільша за площею країна Європи.

Українська конституція – одна із найдавніших у Європі. Щоправда, йдеться не про сучасний варіант основного закону, а про конституцію Пилипа Орлика, проголошену ще у 1710 році.

Метро Арсенальна – найглибша станція в усьому світі. Її глибина складає аж 105,5 метрів.

Найбільш уживана літера українського алфавіту – П.

Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія, 1576 року її заснував князь Острозький Костянтин-Василь.

Українців визнано найспівучішою нацією, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі – близько 200 тисяч. Жодна нація за всю історію не має такої кількості пісень, які створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисячі пісень. На другому місці – з кількістю 6 тисяч народних пісень – перебуває Італія.

Українська трембіта – найдовший музичний інструмент у світі.

Перший офіційний мобільний дзвінок в Україні тривав 40 секунд. Його 1 липня 1993 року здійснив тодішній президент Леонід Кравчук у прямому ефірі національного телебачення. За дзвінком спостерігала вся країна.

В Україні знаходиться найбільша в Європі пустеля – Олешківські піски, яку ще називають українською Сахарою. Її площа складає понад 160 тисяч гектарів. Українська пустеля така велика, що її можна побачити навіть із Космосу.

Previous post В Черкасах виявили чотири престижні автівки зі знищеними номерами двигунів
Next post Вільні. Незламні. Непереможні. На Черкащині погасили унікальну марку — Новини Черкас

Добавить комментарий