Деталі
Перші повідомлення, що будуть зносити бутіки «залізного» ринку на Центральному базарі Сміли, сколихнуло підприємців, які здійснюють там торгівлю, ще десь півтора місяці тому.
Тоді вони прийшли в міську раду і мер Сергій Ананко пообіцяв у ситуації розібратися. Виявляється, все почалось з того, що ця ділянка ринку межує із територією, що знаходяться у приватній власності. І власник цієї ділянки, і орендар ринку вирішили будувати торгові комплекси із зблокованою стіною.
Тоді на зустрічі Сергій Ананко запевнив торгівців ринку, що ніяких дозволів на будівництво вони не надавали і без згоди людей — не нададуть. Підприємці заспокоїлись.
Але тут з’ясовується, що на чергову сесію Смілянської міської ради виноситься рішення про дозвіл на інвентаризацію земель, щоб уточнити і вирівняти межі між двома земельними ділянками: приватною та території ринку.
Це питання жваво обговорювали на профільній депутатській комісії із земельних питань. Начебто ще нічого критичного не відбувається. Звичайна бюрократична процедура. Та представники депутатського корпусу остерігаються, що дадуть хоч один дозвіл у цьому проекті і забудову вже буде не спинити.
В першу чергу хочуть, щоб почули місцевих підприємців, а вже потім, щоб влада йшла на зустріч забудовникам, що заходять у місто. Мова йде про більше 60-ти місцевих торговців із «залізного» ринку. Вони можуть залишитись без роботи, а, відповідно, і без засобів до існування.
Директор Центрального ринку Володимир Супрун їм пропонував переїхати у один павільйонів в іншому кінці базару, або надати місця, що пустують в різних кінцях ринку. Це підприємців не влаштовує. Бо, твердять, що на спорудження своїх торгових бутіків свого часу витратили чималі кошти. А тепер їх без пошкодження загальної конструкції перенести не можливо.
Юрій Студанс, секретар міської ради, переконував членів земельної комісії, що не голосувати за запропонований проєкт рішення, це не правильна позиція. Мовляв, немає законних підстав. Власник приватної земельної ділянки вже спілкується із міськрадою разом зі своїми юристами. Юрій Іварович також аргументував, що попереду у депутів і громадськості є кілька запобіжників. Одне з них — це погодження на громадських слуханнях детального плану території. Там можна висловлювати всі свої претензії до запланованого будівництва торгових центрів. А друге — це погодження цього детального плану на сесії.
Спільної думки у членів земельної комісії не було з приводу вище зазначеного питання. Тож домовились, що ще раз організують засідання комісії і на нього запросять торговців з «залізного» ринку та дирекцію базару.
Попередньо призначили цю зустріч на понеділок, 25 листопада.