Синоптики прогнозують ще тиждень сонячної погоди

Деталі

 

 

На календарі друга половина вересня, сезонні зміни погоди незворотні. Тривалість дня вже 12.39 годин і лише на годину перевищує тривалість ночі.
Про це розповідає головний синоптик області Віталій Постригань.
Але, уточнює він, навіть на фоні сезонних змін погоди у вересні можливі повернення літнього або майже літнього тепла, на які всі дуже чекають. «Незважаючи на спроби осені взяти реванш у керуванні погодою, проявивши себе зниженням температури повітря 10-11вересня, щільною хмарністю та грозовими дощами 14-15 вересня, середньодобові температури впевнено перевищують позначку +15º. А це значить, що на Черкащині триває метеорологічне літо, яке, звичайно, закінчується 13 вересня. Наразі середньодобові температури повітря 19-21º, що на 4-5° вище кліматичної норми на цей час і більше відповідають кінцю липня»,– говорить пан Віталій.
І додає, вчора ввечері, Жашківщина стала дощовим епіцентром на Черкащині. За 1 годину 44 хвилини там випало 15,8 мм дощу, що відповідає небезпечному метеорологічному явищу І рівня небезпечності.
«Всього за день 14 та ніч 15 вересня в нашій області випало: у Жашкові – 20 мм, а це 40% місячної норми. У Звенигородці – 7 мм; у Каневі найменше – 0,4 мм. На решті площ 4-5 мм. Такі дощі покращили зволоження верхніх шарів ґрунту, умови проведення осінньої сівби та знизили показник пожежної небезпеки лише на Жашківщині та Звенигородщині», – говорить Віталій Постригань.
Він каже, що наразі на погоду Черкащини починає впливати антициклон з північного заходу. На фоні зростання атмосферного тиску хмар стане менше і сонячна енергія краще прогріватиме повітря. Тож у вихідні переважатиме суха та тепла погода з температурами: вночі 10-15º, вдень 19-24º.
«У першій половині нового тижня південний синоптичний процес збережеться, тому температури дещо підвищаться: вночі 11-16°, вдень 22-27°. Не дивлячись на такі літні температури вдень, осіння прохолода у ранкові години все ж відчуватиметься», – веде далі пан Віталій.
За його словами, характер погоди вересня 2023 не повинен дивувати черкащан. Для першого місяця осені характерний початок перебудови атмосферних процесів з теплих на холодні, тому погода стає більш нестійкою, з частими вторгненнями холоду.

scroll back to top

Previous post До Умані вже прибули 32 тисячі хасидів
Next post На Богдана продовжили вирізати всі дерева

Добавить комментарий