Сквер «Митницький» у Черкасах перейменують на честь Героїв «Азову» — Новини Черкащіни


13 травня 2023, 08:07

Для увічнення пам’яті воїнів полку «Азов», серед яких були й черкасці, сквер «Митницький» перейменують на честь Героїв Азову. Таке рішення ухвалили на засіданні топонімічної комісії Черкаської міської ради.

З проханням вшанувати загиблих під час оборони Маріуполя Героїв полку «Азов» звернулися їхні рідні. Відповідна електронна петиція була зареєстрована на сайті Черкаської міської ради. Петиція набрала необхідну кількість голосів і була підтримана рішенням сесії Черкаської міської ради.

Перший заступник Черкаського міського голови, очільник топонімічної комісії Сергій Тищенко проводив кілька зустрічей з родинами загиблих, обговорювали різні варіанти вшанування. Зрештою, дійшли згоди, аби на честь Героїв Азову назвати сквер «Митницький».

«Ми зараз маємо 4 топоніми в Черкасах зі схожими назвами: є мікрорайон Митниця, вулиця «Митницька», пляж «Митницький» та сквер «Митницький». Назва останнього широко не прижилася, тому виникла пропозиція про  перейменування його на честь Героїв Азову». – відзначив секретар топонімічної комісії Олексій Дубовий.

Як пояснив Олексій Дубовий, згідно з процедурою питання перейменування скверу має пройти громадське обговорення, потім його повинні ухвалити члени виконавчого комітету і сесія Черкаської міської ради.

«Після героїчної оборони Маріуполя «Азов» асоціюється у свідомості людей з потужним національним рухом борців за свободу. Зараз такий героїчний подвиг українського духу нам показують бійці поблизу Бахмута. Ми вдячні нашим захисникам своїм життям на мирній території, кожним ранком, який зустрічаємо. І міська влада разом із депутатським корпусом робить і робитиме все можливе для увічнення пам’яті про героїчний подвиг наших містян, – наголосив Сергій Тищенко. – Дякую всім батькам наших захисників, які народили і виховали таких титанів духу, патріотів, котрі заплатили найвищу ціну за майбутнє нашої держави. Слава Україні! Героям слава!».

Зазначимо, що, вшановуючи Героїв-захисників, раніше топонімічна комісія підтримала рішення про перейменування у Черкасах вулиці Сержанта Смірнова на «Захисників Азовсталі», а сквер Сержанта Смірнова – на «Захисників України». Це питання вже ухвалили члени виконавчого комітету, остаточне слово – за депутатами на сесії Черкаської міської ради.

Нагадаємо: сквер Сержанта Смірнова знаходиться на розі вулиць Сержанта Смірнова – Гагаріна. Сквер «Митницький розміщений за супермаркетом уздовж вулиці Богдана Хмельницького.

Про це повідомляє Черкаська міськрада.

Джерело

Previous post Прокуратура через суд вимагає конфіскувати землі в громадянина РФ — Новини Черкащіни
Next post Як правильно пити воду, щоб схуднути: швидке скидання ваги без тренувань

Добавить комментарий