Деталі
Протягом 2024 року на Черкащині громади працювали над залученням інвестицій, покращення енергонезалежності, допомогою Силам оборони та підтримкою ветеранів та їхніх сімей.
Про це під час інтервʼю розповів Суспільному голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
За його словами, серед найактивніших громад із залучення інвестицій є три міста та одна тергромада.
«Найактивнішими громадами з інвестицій і проєктів у нас залишається Умань, Паланська тергромада, Сміла. Місто Черкаси теж в цьому сенсі досить успішно працює — тут найбільше прийнято релокованих підприємств. Тобто діапазон оцінки тергромад різний, але кожен внесок у загальну справу — відчутний. Я сподіваюсь, що всі вони звернуть увагу на пріоритети, які ми визначили на 2025 рік», – зазначає очільник області.
І додає, загалом всі 66 громад області активно працювали над пріоритетами області.
«Я хотів би подякувати всім нашим громадам. Всі 66 громад — це наш міцний, тиловий фронт, який чуйно ставиться до всіх потреб сьогодення, які реагують на всі виклики, які співпрацюють в єдиному форматі з районними військовими адміністраціями та з обласною військовою адміністрацією. Тому я велику вдячність висловлюю саме керівникам громад», – наголошує пан Ігор.
І уточнює, деякі громади досить потужно здійснюють підтримку Збройним силам, успішно реагують на виклики і загрози, які пов’язані з війною. Якщо говорити про енергетичну стійкість, то відмічено активність громад і міста Черкаси, перш за все. У Каневі, Смілі та Умані найбільше встановлено малих генераційних установок.
«Хочеться в приклад їх приводити для того, щоб розуміти куди мають рухатися інші громади, якщо вони хочуть бути енергонезалежними», – веде далі голова ОВА.
Коли ми говоримо про ветеранські політики, пояснює він, теж громади відрізняються — великі міста, районні центри більш прогресивні, тому що вони мають більшу кількість ветеранів, вони реагують на ці виклики активніше. Є громади, в яких, на жаль, таких просторів немає, і бути не може, бо в них немає навіть приміщення, де це робити, тож ми будемо їм допомагати в цьому сенсі.
Ігор Табурець каже, що окремі громади здійснили потужну роботу в напрямі реабілітації. На реабілітацію ветеранів в кожному районному центрі вже сформували реабілітаційні відділення, які повноцінно забезпечені.
«У нас дещо відстає Золотоноша, але я, в приклад, хотів би поставити Звенигородку, Умань з погляду на створення реабілітаційних відділень. Якщо говорити про успішні громади з позиції ведення бізнесу і наповнення бюджету, хотів би відзначити Бобрицьку територіальну громаду, тому що вона є прикладом встановлення генераційних установок, зокрема вітряного млина. Деякі села цієї громади давно їх встановити, тому їх практично не відключають від світла. На прикладі цих громад я хотів би закликати і закликаю інші територіальні громади ставати більш автономними енергетично, ставати більш впевненими в ветеранських політиках», – говорить Ігор Табурець.
Нагадаємо, Буцька селищна територіальна громада Черкащини здобула звання «Успішна громада» за результатами всеукраїнського конкурсу «Успішні разом-2024». Тергромада стала однією із пілотних, де розпочали впроваджувати всеукраїнський проєкт. В межах його реалізації: виділено земельних ділянок під «Сади Перемоги» — 16 га; загалом зібрано врожаю — близько 130 т; отримано техніку, обладнання, насіння, засоби захисту рослин тощо — на суму близько три мільйони грн; забезпечено продовольством ВПО — близько семи тисяч осіб; передано допомогу на ЗСУ та постраждалим громадам — близько 10 т;
забезпечено продуктами — чотири школи і чотири дитячих садочки.