Сміляни викидатимуть сміття більше чи дорожче?

Деталі

 

 

Під анонсом прямого ефіру міського голови Сміли на його сторінці у Фейсбуці смілянка Світлана залишила запитання: «Добрий день! Прокоментуйте, будь ласка, ситуацію з підняттям тарифу на вивіз сміття з грудня 2022. Уряд обіцяв, що підняття тарифів під час війни не буде.»

Виявляється, що ще рішенням виконкому від 24 листопада 2022 року було «Затверджено норми надання послуг з вивезення побутових відходів». Але смілянам про це тоді не повідомили.

Вже відповідаючи в прямому ефірі, Сергій Ананко спробував пояснити з чим пов’язано підняття плати за вивезення твердих побутових відходів СКП «Комунальник»: «Сміття вивозиться за графіком, стабільно, без збоїв. Плата за вивезення ТВП дійсно піднялась десь на 5 грн. Це пов’язано із тим, що піднялись норми і, звичайно, основне з чим пов’язано – це зрістр (ред. ціни) на паливно-мастильні матеріали. Ми бачимо, що ціна на дизельне пальне – це основна складова (ред. тарифу на вивезення ТВП) — зросла вдвічі. Це нетрадиційна міра – підняття тарифу на вивезення твердих побутових відходів. Але, я не думаю, що 5 гривень це не така значна сума. Проте це дасть можливість стабільно вивозити сміття та стабільно розвиватись підприємству (ред.СКП «Комунальник»)».
Після такої відповіді у смілян виникло ще більше запитань. Якщо ви збільшували норми для споживачів послуг (тобто пересічні мешканці і підприємці чомусь мають викидати тепер сміття більше), то до чого тут ціна пального? Адже це вже складова тарифу. В одній із груп у соціальних мережах розгорілась дискусія між смілянами. Голова одного із ОСББ Сміли пані Наталія написала: «Збільшення вартості пального, то просто чергова «відмазка» Щоб збільшити вартість послуги і не порушуючи закон ( в військовий час заборонено підвищувать тарифи), то ВОНИ ПРОСТО ЗБІЛЬШИЛИ НОРМУ! Тариф не підвищували, бо то цілу процедуру потрібно витримать. Ви це знаєте краще мене… Та і любу ж цифру можна економічно обґрунтувати…».
Тож вже у січні споживачі послуг СКП «Комунальник» отримають платіжки із збільшеними сумами за вивезення ТВП. І наче й нічого – якісь 5 грн. Але ж це з однієї особи. А за двох – вже 10 грн, за трьох – 15 грн і т.д…
То ці гроші платитимемо за збільшення об’ємів викинутого смілянами сміття чи все ж для того, щоб «Комунальник» стабільно розвивався, як сказав міський голова?

scroll back to top

Previous post У Смілі лікарню хочуть відремонтувати за 42 мільйони гривень
Next post Черкащанин за 8 тисяч гривень продав Батьківщину окупантам

Добавить комментарий