Смілянському дитячому будинку-інтернату –55 років

Деталі

 

 

55 років тому було створено Смілянський дитячий будинок-інтернат.
Як зазначає голова Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко, 55-річниця цього дитячого будинку-інтернату –важлива дата, адже пройдено шлях довжиною більше, ніж півстоліття. Вкладено багато сил, вміння і доброти декількох поколінь працівників у виховання дітей з особливими потребами.
«Зараз у закладі перебуває 189 дітей, 57 із яких — це четвертий, найтяжчий профіль захворювань підопічних. Також у закладі – 22 дитини, які були змушені тікати зі своїх будинків в результаті збройного нападу російської федерації на Україну», – говорить пані Валерія.
Вона каже, що кожен із вихованців зі своїм діагнозом, своїми проблемами. До кожного необхідно знайти свій підхід. І колективу закладу це вдається.
За словами Наталії Дутко, голови обласної профспілки працівників соціальної сфери, Смілянський дитячий будинок-інтернат, який був заснований у 1968 році, пройшов непростий шлях становлення і розвитку. Сьогодні – це сучасний будинок, де проживають понад 180 особливих дітей віком від 4 до 35 років, які мають вади розумового розвитку, емоційно-вольові розлади.
«Для вихованців інтернату створені домашні умови проживання, забезпечено цілодобове медичне обслуговування кваліфікованими медиками. Функціонують стоматологічний кабінет, кабінет ЛФК та масажу, фізіотерапевтичний кабінет, кімната реабілітації з сучасним обладнанням, кабінет психолога, затишна зала для проведення святкових заходів. Особливу атмосферу тепла і любові до дітей створюють працівники закладу, які піклуються і надають допомогу, заспокоюють, навчають і адаптують вихованців у соціальному середовищі», – говорить пані Наталія.
Вона каже, що директор дитячого будинку-інтернату Іван Пономаренко проводить прагне розширювати спектр надання соціальних послуг, налагоджувати співпрацю з міжнародними благодійними фондами, громадськими організаціями. Реезультати вже можна побачити: нові гаджети у дітей, зручні меблі, пристосування і засоби реабілітації.
Як розповідає директор Смілянського дитячого будинку – інтернату Іван Пономаренко, напередодні ювілею швейна майстерня закладу зробила нове оформлення вікон у коридорах, класах, прольотах східців, актовій залі.
«Уся тканина теплих, приємних кольорів. Шпалери класів також оформлені у комфортних та сучасних кольорах. Пофарбовані споруди подвір’я в новій кольоровій гамі. Розвішані сучасні картини. Оформлені східці закладу», – говорить пан Іван.
І додає, день 55-річного ювілею був неймовірним, адже до інтернату завітало чимало гостей з привітаннями та подарунками.

 

 

2023 09 06 intern1

 

«Представники обласної адміністрації, обласної та міської рад відзначили наших працівників за гарну роботу Почесними грамотами і подарували закладу офісну техніку, спортивний інвентар, обігрівачі. Були й солодощі до свята від групи компаній «Агро-Рось». Усім, хто завітав до нас на ювілей дуже дякуємо», – говорить Іван Пономаренко.
Також, уточнює він, до 55-річчя будинку-інтернату була створена емблема та написаний гімн. Тож колектив щиро вдячний в організації заходу Володимиру Горніцькому за дизайн та друк емблеми й банера, Володимиру Петрусевичу за оранжування та звукозапис гімну інтернату, Євгену Третяку за відеролик, Віталію Кононенку за музичне та світлове оформлення.
« Низький уклін нашим ветеранам за багаторічну віддану працю, подяка тим, хто нині працює в інтернаті. Найтепліше в душі від того, що ми себе відчули цільним колективом, який підтримує один одного», – підсумовує Іван Пономаренко.
Більше про Смілянський дитячий будинок-інтернат дивіться у відео:

 

scroll back to top

Previous post В Смілі чергова автотроща
Next post У дні паломництва хасидів заборонять продаж алкоголю

Добавить комментарий