Сьогодні – Воздвиження

Деталі

 

Щорічно свято Воздвиження Хреста Господнього, або Хрестовоздвиження, яке відноситься до дванадцяти великих церковних свят, відзначають 27 вересня.
Православні віруючі відзначають цей день, посилаючись на події, які відбулися в 326 році. Згідно з церковним переказом, саме тоді біля Голгофи знайшли останки Хреста, на якому розіп’яли Ісуса Христа. Їх знайшла мати Костянтина Великого Олена та єрусалимський єписком Макарій.
Християнство вважає Воздвиження найбільшим святом. Щоб захиститися від пожеж і лих, перед святом Хрестовоздвиження в житлі наводили лад, малювали хрестики біля всіх дверей і вікон, а потім обходили навколо будинку, читаючи молитву.
Після походу до церкви віруючі окроплюють святою водою свої будинки, щоб захиститися від нечистої сили.
Воздвиження Хреста Господнього — що не можна робити сьогодні.
Свято випадає на суворий піст, тому православні віруючі у цей день повинні виключити з раціону м’ясо, рибу і будь-яку їжу тваринного походження. Найчастіше готували пісні пиріжки з капустою і яблуками, запечені овочі.
У цей день не треба робити особливо важливих справ. Люди намагалися вже переходити на внутрішні роботи, які стосуються їхнього будинку. Саме з цього періоду дивляться на те, що саме треба робити для того, щоб можна було правильно зустріти зиму.
Також не можна лаятися, лихословити і займатися будь-якою важкою фізичною працею.
На Хрестовоздвиження гучних святкувань уникали. Ні перед святом, ні в день Хрестовоздвиження не давали гроші в борг — лише дарували.

scroll back to top

Previous post Маєш інформацію про небезпеку – телефонуй до СБУ
Next post У смілянина вилучили тротилову шашку

Добавить комментарий