Стуженко: Основою оборони є ресурс людей, які проживають на цій території — Новини Черкащіни


24 листопада 2021, 12:38

Командир бригади територіальної оборони Черкаської області, підполковник Анатолій Стуженко зустрівся з АТОвцями у рамках роботи коаліції «Захисники Черкащини» в Шполі.

Анатолій Стуженко зазначив, що, на жаль, ми сьогодні є державою, яка обороняється. А основою оборони є ресурс людей, які проживають на території.

– У мене в територіальній обороні учасники АТО – це меншість, а не більшість. Бойові підрозділи не до кінця укомплектовані. Я збираю керівників тероборони, а кожен хоче бути отаманом, кожен має свої амбіції, створює якусь громадську організацію, має своє бачення… Насправді тероборона – важлива складова захисту держави. Закликаю доєднуватися. І працювати. Наприклад, моя бригада всим забезпечена, – сказав Анатолій Стуженко.

Він зізнався присутнім, що колись трішки долучався до політики, але обпікся.

– Я зараз аполітичний і не буду ніколи входити в політику. Ви мене не побачите десь на публічних заходах, на мітингах. Я на зборах, на наших навчаннях, заходах. І ні кроку від своїх хлопців. Також зазначу, чому потрібна тероборона. Бо це важливо для безпеки держави і це важливо в юридичному сенсі. Є ж в нас комбатанти і некомбатанти. Комбатант – людина зі зброєю в правовому полі, а той інший – навпаки. Зброю треба отримувати законно. І законно працювати на благо держави. Також тероборона – вона організовує. А якщо один туди, інший сюди, то не буде діла, тероборона дає навчання і розуміння, що і як робити, – сказав підполковник.

За словами Стуженка, якщо об’єднати організації, всім організуватись і діяти злагоджено, то наші діти вже воювати не будуть.

Дехто з учасників АТО, інваліди війни запитували, чи особі з інвалідністю можна вступати в тероборону і Стуженко сказав, що потрібні країні всі з досвідом, можна в резерв включати всіх. Бо в разі надзвичайних подій для захисту держави потрібен досвід кожного.

Водночас, Стуженко зазначив, що нині на Черкащині одна з кращих тероборон в країні, бо є зброя, склади, машини управління, командири вміють управляти підрозділами. А хлопцям порадив вчити досвід локальних війн, який нині необхідний.

– Як будемо в центрі отаким кулаком, то зможемо допомогти і сусіднім областям!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жебрівський на Черкащині згадав за Скічка і закликав готуватися відстоювати Україну

Джерело

Previous post За фактом ДТП у Черкасах правоохоронці відкрили кримінальне провадження — Новини Черкащіни
Next post На Лисянщині затримали браконьєра із кабаном в автівці — Новини Черкащіни

Добавить комментарий