“Тарифи будуть зростати відповідно до вартості енергоносіїв”, – мер Черкас

Нещодавно минуло три місяці з початку повномасштабного вторгнення військ російської федерації до України. Внаслідок бойових дій мільйони українців почали шукати для себе домівки у нових містах. Одним з них стали Черкаси, де прихисток знайшли десятки тисяч українців. Місто хоч і не наближене до фронту, втім тримає свою оборону, – забезпечуючи потреби тих, хто залишився без дому та краму, а також воїнів, що захищають нас у прямому бойовому зіткненні з ворогом.

Про те, чим і як живуть Черкаси протягом останніх місяців в інтерв’ю з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком, яке вийшло на сайті «18000».

Про переселенців

На сьогодні переселенці прибувають до нас у меншій кількості, ніж раніше, щодня реєструються близько 150-200 осіб. Офіційно в місті – близько 21 тисячі ВПО. До Черкас повертаються ті, хто виїжджав на Західну Україну. Багато переселенців працевлаштувались у місті, чимало проживають у наших комунальних закладах, у школах. Люди хочуть зупинитись у нас на довший термін, поки будуть відновлені їхні домівки.

Не секрет, що в Черкасах був дефіцит представників робітничих професій, не вистачало слюсарів, газозварювальників. На сьогодні мені доповідають, наприклад, з’явились газозварювальники, на “Черкаситеплокомуненерго” і водоканалі – слюсарі, побільшало працівників на КП “ЧЕЛУАШ”.

Черкаси ще трошки мають місця, щоб прийняти ВПО, але їх потрібно облаштовувати. Сьогодні вивчаємо можливості дооблаштування цих місць, зокрема, дитсадків, крім залучення бюджетних коштів, тому що кодекс не дозволяє фінансувати нічого, крім захищених статей. Хочу залучити наше будівельне ПТУ. Багато є вільних майстрів. Вважаю, вони повинні нам допомогти, коли будуть проходити практику на наших комунальних об’єктах.

Про відновлення офлайн навчання у школах

Як звільнити школи від переселенців, ніхто не знає. Нам потрібно буде людям запропонувати житло. Чи підуть діти до школи 1 вересня? Ми б, звісно, хотіли. Але дай Боже, щоб закінчилася війна, щоб не гинули наші хлопці.

Про жодне навчання не може йти мова, коли щоденно звучить повітряна тривога, адже директор не може взяти відповідальність за всіх дітей.

Про відновлення роботи дитсадків

За яким принципом відкриваються садочки? По-перше, за принципом наявності підвалів. Другий принцип – за географічним розміщенням садочків. Щоб не відкривати 2-3 садки, відкривали один, щоб було зручно батькам. Робили спочатку до обіду, щоб діти не спали, тому що їх фактично неможливо підняти, коли буде повітряна тривога і вчасно вивести.

Щодо подальшої роботи садочків будемо радитись із військовою адміністрацією. Відповідно до їхнього розпорядження будемо діяти далі. Є ймовірність, що більшість дитсадків найближчим часом відкриють, але все залежить від ситуації на фронті.

Про бюджет міста

У перший місяць повномасштабної війни бюджет становив тільки 79%, наступного місяця – 89% – підвищився за рахунок ПДФО військових. На сьогодні невиконання бюджету становить до 100 млн грн. Я спокійно до цього ставлюсь. Захищені всі статті буде профінансовано. Не буде бюджету розвитку, про жоден розвиток сьогодні не може бути мови.

На сьогодні на рахунку міської ради більше 300 мільйонів. На депозиті у державному банку мерія зберігає 140 млн, інші кошти лежать “мертвим грузом” на рахунках. Фінансуються лише зарплати, енергоносії, захищені статті, соціальна допомога.

Я дав доручення департаменту фінансової політики вивчити питання придбання військових облігацій. Це буде допомога державі, адже використання коштів зараз майже неможливе.

Як із дефіцитом пального?

У Черкасах є запаси палива ще на два місяці. Їх має вистачити на безперебійну роботу комунальних служб, зокрема, “Черкаситеплокомуненерго” та “ЧЕЛУАШ”.

Про тарифи на комунальні послуги

Тарифи будуть зростати, відповідно до вартості енергоносіїв. Якщо буде можливість компенсувати різницю в тарифах, ми будемо максимально це робити. Зокрема і нашим комунальним підприємствам.

Про перейменування вулиць

На мою думку, потрібно перейменовувати. Як правильно, я не можу достеменно сказати. Потрібно врахувати і думку топонімічної комісії, і думку місцевих жителів вулиць. Ви бачили, яка розгорнулася дискусія про Гостромогильну. Людям не подобається. Потрібно позбутися радянського рудименту, але чи це буде Гостромогильна, чи інша назва – можемо подискутувати. 

Про місцевих колаборантів

У нас утворене нове управління з пошуку активів, наприклад, людей, які потрапили під санкції. Почнемо з міста Черкаси. Ми ж усі знаємо, що магазин електротехніки в центрі міста належить дружині Олійника. Завод “Техноніколь” – власник блогер, який поливає брудом Україну з-за кордону, ми це теж знаємо. А чому ж ми не діємо? Чи треба, щоб ці колаборанти і їхні прихильники, які чекали “руський мір”, дочекалися того, що сталося в інших містах? Чи в Херсоні не знали, хто такий Сальдо?

Я відповідним органам усе це розказував на робочій зустрічі. Результатів не бачив. Служба безпеки, інші правоохоронні органи на пам’ять знають усі ці приміщення. Точно так само, як знають і тих бандитів, які проводили перемовини з московськими ворами про те, що коли “наші” прийдуть, вони тут підставлять плече. І це все прекрасно знають правоохоронні органи. У розмові зі мною вони це підтверджують. І що далі?

Потікало за кордон це наче доблесне угрупування. Ніхто їх не затримав. У мене таке враження, що в Україні вже не війна, а почалася політична історія, знову почалися листи від прокуратури про справи 2019 року.

Мені здається, що всі люди, які працювали у правоохоронних органах, які давали присягу, перші мають стати в шеренгу. Не територіальна оборона, яка не пройшла навчання, а ці люди. А не тікати.

Про “опзж”

Фракція “опзж” у Верховній Раді спокійно сидить. А тут всі бігають, шукають наших нещасних опзжистів, які по франшизі, Медведчука в очі ніколи не бачили. Один із братків купив франшизу і вони випадково потрапили в міську раду. Ми ж не сьогоднішні. З них такі колаборанти, як з мене космонавт. 

“опзж” ніколи не грала ключову роль у міській раді, тому що вона не була ні при владі, ні при опозиції. Я вважаю, що всі депутати з “опзж” мають скласти мандати. Незалежно від того, ти гарний хлопець чи гарна дівчина, ти був у “опзж”. Складай мандат.

Про звільнення Сергія Рубана із посади директора КП “Дирекція парків”

Ще два місяці тому я казав, що не буду продовжувати з ним контракт. На мою думку, він не дав тих результатів, яких я очікував.

От ми дискутуємо із Сергієм Рубаном. Він каже: ми навели порядок у парках. Я питаю: яким чином? Ну, ми прибрали, позамітали… Я кажу: за те, що ви позамітали, громада міста Черкаси заплатила вам досить непогані суми: заробітну плату, нарахування. Оскільки крім Сергія Рубана, є ще заступник, керівник парку, керівник дільниці, а потім уже прибиральники. П’ять людей організовують порядок у парку!

Я хотів отримати від нього план розвитку парків і скверів міста Черкаси. Я його не отримав – він не отримав продовження контракту.

Про вручення повісток депутатам

На депутатів бронювання немає, але відповідно до закону “Про місцеве самоврядування” вони повинні здійснювати свої депутатські повноваження.

Щодо вручення повісток – нічого страшного в цьому немає. Найголовніше в ці часи не перетворювати вручення повісток на політичні піар-акції. Так, депутатам вручали повістки, але вручали і у “Спортлайфі”, і на авторинку. Пропоную ставитися спокійно до цього всім чоловікам. За законами військового часу кожен громадянин повинен носити паспорт з собою. Я б ще вручав у “Львівському круасані”, в “Еріку”, “Оскарі”, “Форесті” та інших ресторанах.

Не секрет, що велика кількість чоловіків, які прибули з Сум, Харкова, інших міст, не стали на облік у військкомат. Не секрет, що жителі нашого міста почали скаржитися на їхню поведінку ввечері у стані алкогольного сп’яніння. Особисто я двох затримав у такому стані: один із Харкова, другий із Сум. Це було на Митниці, під час комендантського часу. Спочатку вони разом випивали, а потім харків’янин доганяв чоловіка із Сум, бо той висловився проти України. Він його хотів набити. Потім там ще третій з’явився. Я їм усім допоміг – викликав поліцію і їх затримали.

Про підтримку бійців від влади

Що стосується фінансової допомоги, вона може бути надана. Щодо озброєння – ми не знаємо, де його купити. Щодо іншого обладнання – так само, як волонтери, стараємось з-за кордону це привозити.

Щодо комплектування нашої територіальної оборони, ми готові воєнній адміністрації надати будь-яку суму для комплектування черкаської бригади ТРО. Будь-яку суму!

Продовжує діяти програма фінансових виплат, яка була ухвалена ще під час Антитерористичної операції. Також було ухвалено програму одноразової виплати бійцям добровольчих формувань, які не задіяні у теробороні, сума буде 15 тис. грн. Зрозуміло, що це мала сума, але маємо те, що маємо. Плануємо її виплатити близько 1000 осіб.

Що стосується родин полеглих, щойно казначейство дозволить нам це зробити, ми готові все одразу виплатити.

Про стратегічний запас продуктів

Він сформований. Є відповідне розпорядження під грифом нерозголошення. Сформовані договори на постачання такої продукції.

Щодо привабливості Черкас для релокації бізнесу

Хто до нас звертався, ми шукали вільні площі, приміщення. Але ж ці площі приватні.

Але не треба виключати безпековий фактор. Дякувати богу, що в нас тут не ведуться військові дії. Можна розповідати про те, які ми відкриті, як дехто робить. Бізнес завжди буде шукати місце там, де гарні умови. Де влада не буде втручатися у їхню діяльність.

Previous post За розтрату мільйона під час ремонту шкіл трьом особам повідомили про підозру
Next post Зняли “порчу” на сотні тисяч гривень: на Черкащині затримали двох зловмисниць

Добавить комментарий