ТЦК можуть «сісти» на 8 років: законопроект пройшов перше читання

Деталі

 

 

Юристи із порталу «Адвокат права» розповіли про законопроект №12442. Його 12 березня 2025 року, проголосували за основу (перше читання) у Верховній Раді України.

Зокрема там зазначається, що для посадових осіб ТЦК та СП за порушення порядку призову громадян на військову службу, що призвело до умисного їх призову або ухилення від військової служби, встановлять кримінальну відповідальність – до 8 років позбавлення волі.
Юристи уточнюють, що днями законопроект про кримінальну відповідальність для ТЦК та СП за незаконну мобілізацію було знято з порядку денного на вимогу фракції «Голос».
Але Рада все ж проголосувала. В цьому закопроєкті пропонується доповнити КК України двома новими статтями:
— статтею 337-1 «Порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності за станом здоров’я до військової служби»;
— статтею 426-2 «Порушення військовою службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу».
Відповідні статті передбачатимуть кримінальну відповідальність за:
— по-перше, за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності до військової служби, що призвело як до незаконного призову громадян на військову службу, так і до їх ухилення (звільнення) від військової служби – для голів та членів ВЛК.
Під час воєнного стану за такі дії їм буде загрожувати позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до 3 років.
— по-друге, за порушення порядку призову громадян на військову службу, що призвело до умисного їх призову або ухилення від військової служби – для посадових осіб ТЦК та СП.
За такі дії, вчинені в умовах воєнного стану, їм буде загрожувати позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до 3 років.
Крім того, додають юристи «Адвокату права» йдеться й про розширення кола суб’єктів корупційного кримінального правопорушення за статтею 368-5 «Незаконне збагачення», де примітку доповнять такими суб’єктами як голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих ВЛК або ЛЛК.
Наостанок аналізу нового законопроєкту у виданні нагадують, що відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Проте людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3 Конституції України), а тому всі процеси у суспільстві, зокрема й мобілізацію, мають відбуватися виключно у рамках закону.

scroll back to top

Previous post Стара мережа – нові проблеми: у Смілі продовжується ремонт магістрального водогону
Next post Найбільше від пожеж сухої трави страждає наш район

Добавить комментарий