Тернівський ліцей святкує 160 років із дня заснування закладу

Деталі

У ці грудневі дні Тернівський Ліцей святкує 160 років із дня заснування закладу освіти в Тернівці, — повідомляє вчитель ліцею на своїй сторінці у Фейсбук, журналіст, громадський діяч та керівник гуртка «Основи медіаграмотності» ЦДЮТ Руслан Билина.
Статус ліцею заклад носить останні два роки. До цього це була одна з найкращих шкіл Смілянщини, яка завжди мала і має потужний педагогічний склад та вивчила і випустила у світ сотні своїх учнів.
Нагадаємо, що у 1861 році у Тернівці було відкрито церковно-приходську школу, де дітей навчав дяк. Пізніше організовано чотирикласну церковно-приходську школу, яка проводила заняття в церкві.
У 1902 році побудовано нове приміщення школи.За радянської влади школа стала семирічною, а 1941 року відбувся перший випуск десятирічної школи.
У 1944 року після визволення Черкащини від німецький військ школа знову почала функціонувати. У 1980 році було побудоване нове приміщення школи.
У 1985 році у школі створили музей історії села, де зібрано записи розповідей старожилів, матеріали історії Смілянщини. Роботу музею очолює педагог-організатор Олена Кочерженко з допомогою вчителів, батьків та учнів. Учні протягом багатьох років збирали матеріали про односельчан-учасників Другої світової війни і створили Зал бойової слави з альбомами, листами, спогадами та іншими матеріалами. Учнями створений макет Обеліску Слави та вічного вогню. В музеї існує стенд, присвячений воїнам-афганцям.
У 2020 році музейний комплекс історії рідного краю школи став лауреатом обласної Краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича у номінації «За особливий внесок у розвиток музеїв, що функціонують та перебувають у віданні підприємств, установ та організацій».
Першими директорами школи були:
• 1930—1940 рр. — Маценко Володимир Іванович,
• 1940—1941 рр. — Клименко Сергій Євдокимович,
• 1945—1969 р. — Клименко Сергій Євдокимович,
• 1969—2010 рр. — Дардан Тамара Павлівна,
З 2010 року школу очолює Шулежко Анатолій Васильович — вчитель-методист, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, вчитель фізичної культури, колишній депутат Смілянської районної ради, а зараз діючий депутат Тернівської сільської ради, активний громадський діяч, патріот, полковник. Анатолій Васильович – відома і шанована людина не тільки на Смілянщині, а й далеко за межами Черкаської області. Він активно пропагує серед молоді військово-патріотичний рух – гру «Сокіл» (Джура). Тому тернавські учні постійно займають високі призові місця на рівні України.
Директор постійно дбає про ремонти і комфорт у школі, про найкращий розвиток та навчання дітей. Завдяки його організаторським здібностям, Тернівський ліцей – це злагоджений колектив учителів, ліцеїстів, їхніх батьків, це гостинний осередок, який має багато друзів і підтримки. Тут проводяться найкращі патріотичні заходи, та ще й за участю реєстрового козацького війська Черкащини.
Можна сказати багато хороших слів на адресу шанованого директора та педагогів цього закладу, розповісти про низку достойних і успішних випускників.
Незважаючи на різний вид діяльності, тернівські випускники не раз згадують про роки, проведені у рідній школі. З нагоди ювілею, педагог-організатор Олена Кочерженко за допомогою учнів, у співпраці з колегами-педагогами, зокрема, Любов Шумейко, Надія Слабій та Русланом Билиною підготували кілька відеороликів про історію та роботу закладу, з привітаннями та відгуками учнів.

 

Previous post На виконкомі розглянули проєкт бюджету Сміли на 2022 рік
Next post Смілянська прокуратура звинувачує жителя Ккам’янки у зґвалтуванні двох малолітніх дітей

Добавить комментарий