Традиції та прикмети на Різдво: що треба обов’язково зробити 7 січня

Хоч частина українців Різдво вже відсвяткувала, 25 грудня. Проте для багатьох – 7 січня одне з 12 головних церковних свят.

Що потрібно зробити на Різдво?

Відвідайте в цей день церкву і помоліться, попросіть здоров’я, прихильності і допомогу у справах. Якщо немає можливості сходити до церкви, помоліться вдома і запаліть свічку.

В гості на Різдво не прийнято ходити з порожніми руками, потрібно нести їстівні подарунки, наприклад, цукерки, калачі, варення.

На Різдво обов’язково запаліть свічки – вони привернуть в ваш будинок тепло, затишок і багатство.

Що ні в якому разі не можна робити 7 січня

На Різдво не можна сваритися і лаятися, з’ясовувати стосунки і скандалити. Всі ваші негативні думки і слова негативно позначаться на вашому житті, так ви зможете запрограмувати себе на невдачу.

У цей день віддайте перевагу світлому святковому одязі і ні в якому разі не надягайте речі чорного кольору. Чорний – символізує траур і не підходить для цього дня.

У Різдво, 7 січня, не прийнято ходити на цвинтар і молитися за померлих.

У цей день не можна захоплюватися спиртними напоями і занадто веселитися, потрібно провести день в колі сім’ї і близьких і обов’язково помолитися про порятунок душі.

Різдвяні прикмети

Вважалося, що якщо ви втратили якусь річ – чекайте збитків в наступному році. Якщо ви щось знайшли дороге, тоді щастя і удача будуть супроводжувати весь рік.

Якщо за Різдвяним столом ви розлили якийсь напій (це не стосується алкогольних), то ця прикмета означала швидкий прихід успіху.

Якщо напередодні Різдва або на Різдво впустити дзеркало, і воно трісне, то можна накликати в будинок біду.

Жінкам не можна було виконувати будь-яку роботу, особливо шити, вишивати і в’язати. Якщо вона це робила, то вважалося, що це притягне хвороби в сім’ю.

Поганою прикметою була миша в будинку на Різдво. Вона накликала розорення.

Знайти ложку на Різдво, значить найпотаємніше бажання повинно скоро виповнитися.

Колядки на Різдво

Із самого ранку Різдва, 7 січня, – час для колядування. Хоча в деяких регіонах України колядувати починають уже ввечері 6 січня, щойно з’явиться перша зірка.

Колядування – це улюблене заняття дітей, адже за свою працю вони отримують солодощі та гроші. Але й дорослі не проти розважитися і повеселитися на різдвяні свята.

Колядувати ходять від хати до хати, не оминаючи нікого. У великому місті, звісно, цього зробити не вдасться, але поколядувати під квартирами сусідів можна. На початку варто запитати господарів, чи можна колядувати. Якщо вам відмовили – мовчки, і без образ, підіть.

Колядки співаються повільно, протяжно. Рядки, які повторюються (рефрени), варто таки повторювати. Якщо ви не вмієте співати колядки, попросіть, щоби вам хтось допоміг вивчити кілька нескладних, таких, щоби ви могли їх «потягнути».

Кожна колядка має завершуватися віншуванням – побажанням родині достатку, але під цим розуміється, щоби родина була здоровою, щоб родили добрі врожаї, велася худоба, були мир, добро і злагода.

Previous post Двоє підлітків постануть перед судом за нанесені тілесні ушкодження потерпілим
Next post У квартирі 12 градусів: чому мешканці багатоповерхівки з Черкас живуть без опалення

Добавить комментарий