«Три криниці» відновили смілянські лісівники

Деталі

У Володимирівскому лісництві Смілянського лісгоспу нещодавно завершили облаштування цікавого гідрологічного об’єкту, який має давню історію.
Про це повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Як розповідає майстер лісу Володимирівського лісництва Петро Ярошенко, яка насправді історія цієї місцини, – достовірно сказати важко. Проте точно відомо, що колись тут жили люди і ще на початку минулого століття неподалік розміщувалася невелика вулиця та кілька будинків. З боку яру теж було кілька господарств.
«Одну лісову криничку я скільки живу, стільки й знаю. Місцина тут затишна, а вода дуже смачна. Тож вирішили зробити тут все гарно і комфортно, щоб люди приїжджали, відпочивали, і щоб води було зручно набрати», – говорить Петро Ярошенко.
Директор Смілянського лісгоспу Юрій Сегеда зазначає, що воду з усіх трьох джерел дослідили, щоб знати її показники. Результати лабораторних досліджень показали що склад води – відмінний. Але найбільш цікаво, що вода з кожної кринички – трохи відрізняється за смаком та різниться за своїм складом. Тож виходить, що в одному місці відновили три джерела, які мають різну, проте дуже смачну воду.

 

«Починаючи з 2015 року у лісах Черкащини облаштовано та відновлено 55 гідрологічних об’єктів. І кожен з них має свою цікаву історію, давні легенди. Лісівники облаштовують біля таких об’єктів усі зручності, розчищають джерела, відновлюють особливості розташування згідно історичних переказів та згадок місцевих старожилів. Якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й джерельна, цілюща і знаходиться на території держлісфонду, то безпосередній обов’язок лісівників Черкащини – взяти кожний такий об’єкт під особисту охорону», – зазначає Олександр Дзюбенко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства.

scroll back to top

Previous post З 25 вересня почнуть демонтувати самовільно встановлені рекламні щити
Next post Пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с

Добавить комментарий