Деталі
Лютий цього року тішить теплом. А все тому, що надзвичайно активна Атлантика, яка постійно «закидає» на континент все нові і нові циклонічні вихори. Траєкторії їх переміщення проходять по північніших широтах, що підтримує температурний режим у нашому регіоні в градаціях весняних значень.
Про це розповідає очільник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
До того ж, уточнює він, Атлантика змушує погоду грати за своїми правилами. Із четверга атмосферний тиск під натиском чергового «атмосферного велетня» істотно знизився більше ніж на 10 одиниць, досягнувши мінімуму сьогодні вдень.
«Надалі, у вихідні, атмосферний тиск матиме досить гнучкий добовий хід, що негативно впливатиме на самопочуття людей, значного дискомфорту додаватиме поривчастий вітер небезпечних значень 15-20 м/с», – говорить пан Віталій.
І додає, температурний режим у найближчий тиждень утримається на «високій ноті». Незважаючи на вторгнення атмосферних фронтів, навіть холодних, температура повітря в нічні години збережеться на слабко позитивних значеннях, досягнувши мінімуму -3º у ніч на суботу, 19 лютого. Решту часу її градації збережуться в межах -1..+4º. Вдень 3-8º тепла, лише у понеділок 5-10º тепла. Кількість опадів очікується незначною.
«Така синоптична ситуація може викликати суперечливі почуття у жителів. Поривчастий вітер, коливання атмосферного тиску і висока вологість повітря сприятимуть не зовсім комфортним відчуттям, а «весняне» тепло, та все більше і більше набираючий обертів світловий день, тривалість якого вже становить більше 10 годин, все ж таки не дозволять всидіти вдома», – зазначає Віталій Постригань.

