В обласній психіатричній лікарні – брудні рушники, старі матраци, зношені подушки та постільна білизна, а вага їжі менша на 36% від зазначеної в меню

Деталі

Під час планового відвідування Черкаської обласної психіатричної лікарні виявлено ряд вагомих порушень
Про це повідомляють у представництві Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області.
«Моніторингова група оглянула умови лікування та перебування пацієнтів, поспілкувалась з ними, ознайомилась з відповідною службовою документацією. На час проведення моніторингового візиту у лікарні, розрахованій на 405 осіб, перебувало 340 пацієнтів, з яких 30 діти», – йдеться у повідомленні.
Серед виявлених порушень, уточнюєть у представництві, –в закладі не створено належних умов для проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які є маломобільними. Також відсутні пандуси, а той, що є – має великий кут нахилу, вхідна група скрізь має високі пороги.
Водночас у лікарні використовуються брудні рушники, старі матраци, зношені подушки та постільна білизна. Також не забезпечено прогулянками дітей, весь вільний від процедур час вони проводять усі разом, закриті в наглядовій кімнаті, у якій відсутній будь-які іграшки, книжки чи інші речі для проведення дозвілля.
«Вночі у дитячих палатах включене загальне освітлення, що заважає здоровому сну, а вага приготовленої до вечері риби була меншою на 36% від зазначеної в меню. В частині відділень не дотримуються вимоги мінімальних норм площі на одного пацієнта, також не всі палати забезпечені достатньою кількістю твердого інвентарю, а наявний потребує заміни», – зазначають у представництві Уповноваженого з прав людини.

 

І додають, в обласній психіатричній лікарні порушено вимоги санітарно-гігієнічного режиму, не створено позитивного терапевтичного середовища, в багатьох палатах немає належного штучного освітлення, недотримання норм житлової площі з розрахунку на одного пацієнта тощо.
«За результатами моніторингового візиту готується детальний звіт і відповідні листи реагування», – підсумовують у представництві Уповноваженого з прав людини в Черкаській області.
До речі, перевірку умов перебування людей в обласній психіатричній лікарні, у рамках реалізації національного превентивного механізму, проводили представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Максим Тептюк, головний спеціаліст відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Костянтин Шваля, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Людмила Проценко та фахівець з питань надання психіатричної допомоги Андрій Гуль.

 

scroll back to top

Previous post Вагоноремонтники передади авто для спецпідрозділу
Next post Стало відомо, як звати жінку, яка фотографувала приліт у Черкасах (ФОТО)

Добавить комментарий