Деталі
Бізнес завжди відкритіший до новацій. У роботі, технологіях, енергетиці.
На цьому наголошує голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
За його словами, останній напрям – надактуальний нині, коли енергоінфраструктура країни потерпає від ворожих обстрілів.
«Виробництво не поставиш на паузу і не підлаштуєш під графіки відключень. І хоч зараз світло подають стабільно, втім ситуація лишається складною», – розповідає очільник області Ігор Табурець, який мав нагоду поспілкуватися з тими, хто вже роками активно працює з альтернативними видами енергетики.
«Приміром, одне з підприємств Уманщини забезпечує себе енергією завдяки встановленим сонячним панелям. Інше потужне підприємство за 15 років стало повністю енергонезалежним. Усе – завдяки когенерації. Розвиває потужності, забезпечує свої потреби, а вироблене понад потребу може реалізовувати споживачу. Їхні напрацювання та досвід – важливі. Особливо для комунального сектора», – говорить пан Ігор.
І додає, як оптимізувати роботу, бути ефективними та енергонезалежними. Зараз наше завдання на рівні області – працювати над енергостійкістю. Розвиток розподіленої генерації – пріоритетний.
«Про це ми в деталях, нагадаю, днями говорили на обласному Конгресі місцевих та регіональних влад. На Черкащині ми вже використовуємо альтернативні джерела енергії. Тож для нас це не щось нове. Маємо з пів сотні сонячних електростанцій, малі гідроелектростанції, поки що одну – вітрову», – зазначає Ігор Табурець.
Він уточнює, що в області працює 16 таких когенераційних установок.
«Ще маємо понад 30 заявок. Їх опрацьовуємо якомога оперативніше. Адже це питання нашої енергетичної стійкості. Позитивні приклади є, досвід – також», – підсумовує голова ОВА Ігор Табурець.