В області викрито ще 5 юних «мінерів», їм по 11 — 15 років

Деталі

Продовження у резонансній справі про замінування шкіл у Смілі та Черкасах: знову викрито групу юних «мінерів».
Як повідомляють у прокуратурі області, у ході досудового розслідування кримінального провадження за фактами завідомо неправдивих повідомлень про замінування закладів освіти на території нашої області викрито ще 5 неповнолітніх «мінерів».
Нагадаємо, що напередодні, як повідомлялося раніше, правоохоронцями було викрито 4 юних «терористів».
«З’ясовано, що підлітки 11, 12, 14, 15 років, з використанням соціальних мереж вчиняли дії, пов’язані із створенням та розповсюдженням анонімних «фейкових» відомостей щодо загрози знищення і пошкодження будівель навчальних закладів. Наразі вилучено їхні мобільні телефони та гаджети для проведення відповідних досліджень», – розповідають у прокуратурі області.
Такі незаконні дії правопорушників кваліфікуються за ч. 2 ст. 259 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.
Водночас, до неповнолітніх, які не досягли загального віку кримінальної відповідальності, законодавство передбачає застосування примусових заходів виховного характеру.
На цей час слідство триває, проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на повне, всебічне зясування всіх обставин події.
«Звертаємо увагу батьків на необхідність здійснювати контроль за колом спілкування дитини, акаунтів у соціальних мережах і групах, до яких вона входить, огляд фото та відео в гаджетах і організацію змістовного дозвілля підлітків, а також посилення уваги до поведінки своїх дітей», – наголошують в обласній прокуратурі.

Previous post 1210 людей за добу в області захворіли на ковід
Next post Через негоду сталося три ДТП: є травмовані

Добавить комментарий