Деталі
У нашій області підрозділами дізнання зареєстровано 110 кримінальних проваджень відносно дітей. З них 45 обвинувальних актів скерували до суду.
Як розповідають в обласній поліції, у Черкаському районному управлінні поліції функціонує «зелена кімната» для безпечного опитування дітей. Це середовище для проведення процесуальних дій із дітьми постраждалими від насильства, а також для допиту неповнолітніх правопорушників.
І пояснюють, система правосуддя – дружня до дитини, мінімізує можливу психологічну шкоду під час вчинення правових процедур. Спеціалісти намагаються підготувати до них дитину незалежно від статусу, який вона має під час провадження: обвинувачений, потерпілий чи свідок. Тут є ігрова зона і затишний ремонт. Тут дорослі — друзі дитини. Тут можна довіритись і відкритись. Тут почують і зрозуміють.
«Граючись з іграшкою ми можемо ставити дитині питання, які мають значення для досудового розслідування кримінальних проступків. Необхідно пояснити, що не можна говорити неправду і, можливо погратися з дитиною в гру «правда – брехня», щоб зрозуміти, чи вона розрізняє поняття», — розповідає дізнавач Олександра Солонько.
За її словами, до допиту з дитиною також залучено психолога. Завдяки спеціальним методикам роботи та комфортним умовам мінімізується стрес та переживання дитини під час перебування в поліції.
«Умови в кімнаті сприяють забезпеченню законності, гуманності та ефективності кожного рішення, прийнятого щодо неповнолітніх», —підсумовує Олександра Солонько.